Koolidele / Levitaja Eestis / Omatoodang / Firmast / Kontakt


KEERIS
(Režissöör: Gaspar Noé, Prantsuse, Belgia, Monaco 2021)

Elu on kui lühike pidu, mis varsti ununenud. Dementsuse all kannatava eaka paari viimased päevad.

ANNETT
(Režissöör: Leos Carax, Prantsuse, Belgia, Saksa, USA, Jaapan. Mehhiko, Shveits 2021)

Los Angeles, tänapäev. Henry on suurepärase huumorimeelega stand-up koomik. Ann on maailmas tuntud ja tunnustatud ooperilaulja. Nad moodustavad täiusliku ja glamuurse paari. Kui aga sünnib nende esiklaps, müstilise ettemääratusega Annett, saab nende elu pea peale pööratud.

KUS ON ANNE FRANK
(Režissöör: Ari Folman, Belgia, Luxemburg, Prantsusmaa, Holland, Iisrael 2021)

Kitty, Anne FrankI kujutletav sõber, kellele Anne pühendas oma päeviku, ärkab imekombel ellu tänapäeva Amsterdamis. Kitty asub Anne Franki otsima. See on seiklusrikka tee algus.

MUUMITROLL JA SABATÄHT
(Režissöör: Hiroshi Saitô, Soome 2020)

Kui Muumitroll saab teada, et Maast on lähedalt möödumas sabatäht, lähevad nad koos Sniffiga Üksiku Mäe observatooriumisse professoritega konsulteerima. Teel on neil mitmeid seiklusi, aga kõige suurem seiklsu ootab neid ees siis, kui nad saavad teada, et komeet liigub täpselt nende kallisse Muumiorgu.

MAMMA MUU LEIAB TEE KOJU
(Režissöör: Christian Ryltenius, Rootsi 2021)

Kui talusse ilmub maailmarändurist kurg, hakkab Mamma Muu mõtlema, mis asi kodu tegelikult on. Kuidas saab ta kindel olla, et talu ja karjamaa, kus ta praegu elab, on ta päris kodu? Äkki on selles suures, laias maailmas kuskil midagi paremat? Vares püüab oma sõbrale näidata, et muru pole teisel pool tara rohelisem - aga mõnikord tuleb ära eksida, et leida tagasitee koju.

EVA JA ADAM
(Režissöör: Catharina "Catti" Edfeldt, Rootsi 2001)

Mida sa teed, kui armud esimest korda? Kas teaksid, mida teha ja kuidas käituda? Adam saabub uude kooli ning kohtub Evaga. Pärast seda on kõik teistmoodi. Eva on aga just otsustanud, et tema ei taha enam koos oma parima sõbrannaga Annikaga poistega mingit tegemist teha, sest poisid on kõik väga lapsikud. Kuigi miski pole nii tore, kui esimene armastus ja miski pole veel keerulisem, kui esimene armastus. "Eva ja Adam" põhineb Rootsi kirjaniku Måns Gahrtoni ja illustreerija Johan Unenge loodud samanimelisel koomiksi - ja raamatuseerial, mis sai alguse 1990ndatel. Raamatute peakangelased on Eva ja Adam ning kujutab nende elusid ja suhteid omavahel ja teistega ühes Rootsi koolis.

KATSUMUS
(Režissöör: Audrey Diwan, Prantsusmaa 2021)

Annie Ernaux’ autobiograafilise romaani HAPPENING ainetel kohandatud lugu, mis jutustab noore naise füüsilisest ja emotsionaalsest võitlusest pääseda seadusevastasele abordile, kui kell tiksub halastamatult. Võimas ja kaasahaarav draama, mille tegevus toimub ühiskonnas, mis mõistab hukka naiste iha ja seksuaalse vabaduse.

HEA BOSS
(Režissöör: Fernando León de Aranoa, Hispaania 2021)

Pereettevõtte karismaatiline omanik Blanco ihkab auhinda oma suurepärase äritegevuse eest, kuid on emotsionaalselt kurnatud, sest on suur perfektsionist. Kõik peab olema täiuslik! Tema täiuslikkuse kuvand puruneb, kui tal tuleb hakkama saada kättemaksuhimulise vallandatud töötajaga, masendunud ülemuse ja armuvalus ambitsioonika praktikandiga. Konkursi võitmiseks sekkub manipuleeriv "hea boss" häbitult oma töötajate eraellu ja ületab kõik hea tava piirid, käivitades eneselegi teadmata metsikute tagajärgedega plahvatusliku ahelreaktsiooni.

KANGELANE
(Režissöör: Asghar Farhadi, Prantsusmaa, Iraan 2021)

Rahim on vangis võla tõttu, mida ta ei suutnud tagasi maksta. Olles paaripäevasel puhkusel, üritab ta veenda võlausaldajat, et see loobuks oma nõudest. Paraku aga ei lähe asjad plaanitult.

MINA OLEN ZLATAN
(Režissöör: Jens Sjögren, Rootsi 2022)

MINA OLEN ZLATAN on täiskasvanuks saamise lugu, mis kujutab Zlatan Ibrahimovici karmi kasvatust Rootsi äärelinnas. Sündinud Balkani immigrantide järeltulijana, oli jalgpall tema lohutajaks ja vabastajaks raskes keskkonnas. Zlatan on väljapaistvalt andekas ja enesekindlus on ta viinud mängima rahvusvahelise kuulsusega jalgpalliklubidesse nagu Amsterdami Ajax, Juventus, Inter, Milan, Barcelona, Paris Saint- Germain ja Manchester United.

NOORE MUUMIPAPA SEIKLUSED
(Režissöör Ira Carpelan, Soome, Poola 2021)

Muumitroll saab herilaselt nõelata ja peab voodis püsima. Muumipapa tahab teda lohutada juttudega oma enda seiklusrikkas noorusest. Muumipapa jutustab oma keerulisest lapsepõlvest, kuidas ta orbudekodust põgenes ning oma ajaloolisest kohtumisest leiutaja Fredriksoniga. Ta räägib oma võitlusest tugeva tormiga “Mereorkestri”-nimelisel laeval ja seiklustest võimuka Taat Joonase kuningriigis. Muumipapa rajab asunduse, sõbruneb kummitusega ja – ühel tormisel ööl – päästab merest Muumimamma. Ülejäänut me teame.

C.R.A.Z.Y. VENNAD
(Režissöör Jean-Marc VALLÉE, Kanada 2005)

Film on ühest erilisest poisist, kes sünnib jõulupühal, kasvab meheks ja loobub oma sisemisest minast, et pälvida isa tunnustust. Film on perest, kus on ühtekokku viis venda, kelle eesnimetähed kajastuvad filmi pealkirjas. Filmi peategelane on aastatel 1960 – 1980 ümbritsetud oma vendadest, Pink Floydi ja Rolling Sone’i muusikast, mootorrattahullustest, meeldimaks tüdrukutele, salaja tõmmatud sigarettidest ja eriti soovist leida vaimne side oma isaga. Zac suhestub oma looga läbi muusika, mässulisuse ja huumori kuni müstilise teekonnani Jerusalemma, maailma lõppu, kus ta loodab taastada head suhted oma isaga.

SIIN POLE MIDAGI NALJAKAT
(Režissöör: Petter Næss, Norra 2021)

Kasper Berntsen (40) on edukas stand-up koomik. Tal on olemas kõik, millest üks mees võib unistada - ta esineb linna menukaimas komöödiaklubis, tal on kaunis sõbratar ja neil on linnakese prominentidena imeline elu. Ühel päeval aga muutub kõik. Kasper koondatakse ja ta kaotab oma töö ning samal õhtul jätab sõbratar ta maha. Tõeliseks õudusunenäoks on aga Kasperile teade arstilt, et ta põeb ravimatut vähki. Armas ja südantsoojendav lugu Kasperi toimetulekust raske haigusega, eneseusu leidmisest ja endas taas elurõõmu äratamises.

MARCO EFEKT
(Rez. Martin Zandvliet, Taani, Saksamaa, Tshehhi 2021)

14-aastane kodutu mustlaspoiss Marco arreteeritakse Taani piirikontrollis, sest tema käest leitakse ühe kadunud riigiametniku pass. Politseiinspektor Carl Mørck ja tema osakonna Q meeskond üritavad leida seost ühe vana juhtumiga, kus ametnikku süüdistati vahetult enne kadumist pedofiilias ja tema juhtum lõpetati ebatavaliselt kiiresti.

ÄRA MITTE KÕHKLEGI
(Režissöör Shariff Korver, Holland, Kreeka 2021)

Rahuvalvemissioonil Lähis-Idas on Hollandi sõjaväe konvoi sunnitud lahknema troostitult mägisel maastikul, sest üks nende liiklusvahend vajub teelt kraavi. Kolm noort sõdurit Erik, Roy ja Thomas jäetakse liiklusvahendit valvama. Äkiline krabin ehmatab aga Thomast, kes tulistab põõsastikku. Juhuse tõttu tapab ta kohaliku 14-aastase karjuse Khalili kitse. Poiss satub marru sõdurite teost ja keeldub lahkumast.

LEPING
(Režissöör Bille August, Taani 2021)

63 aastane Karen Blixen on Nobeli kirjandusauhinna kõige tõenäolisema nominandina tõusnud oma elu tippu. Geniaalses üksinduses elav naine kohtub 30 aastase poeediga ning lubab kindlustada noorele luuletajale tähelennu kirjanduses, kui noormees on nõus talle tingimusteta alluma – kaotagu ta ka kõik muu oma elus …

OMERTA 6/12
(Režissöör Aku Louhimies, Soome 2021)

Soome Iseseisvuspäeva tähistamist 6. detsembril katkestab rünnak presidendi residentsile. Pantvangideks võetakse hulk auväärseid külalisi. Julgeolekuteenistuse ametnik Max Tanner (Jasper Pääkkönen) on pantvangikriisi läbirääkija ja peagi saab selgeks, et terrorirünnaku peamine sihtmärk on plaan Euroopa julgeoleku destabiliseerimiseks.

JÕULUMUINASJUTT
(Režissöör Hannes Holm, Rootsi 2021)

On jõulud ühes Rootsi linnas 1940ndatel. Karl-Bertil Jonssoni tuleviku on ära määranud tema isa, suure kaubamaja omanik. Kui Karl-Bertil kohtab ühel hommikul Verat, endavanust vaest tüdrukut, kes elab koos väikse õega slummi orbudekodus, mõistab ta, et mõnel inimesel on elus vähem õnne kui tema perel.

MAAILMA HALVIM INIMENE
(Režissöör Joachim Trier, Norra, Prantsusmaa, Rootsi, Taani 2021)
30. eluaasta lävel olev Julie ei leia elus oma kohta. Ta tunneb, et on oma anded raisku lasknud, samas tahab tema vanem elukaaslane Aksel peret looma hakata. Ühel õhtul läheb Julie kontvõõrana peole, kus kohtub noore ja võluva Eivindiga.


PULKSON JA MEREKOLETIS
(Režissöör Tove Undheim, Norra 2020)
Uues filmis kohtume Pulksoni (300 a) ja Juunioriga (7 a), kes lähevad maailma parimat suvepuhkust veetma tädi Tea maagilisele suvesaarele. Saarel kohtume Eddy (8 a) ja isehakanud meremaoeksperdi Blegeniga (40 a). Fjordis on nähtud meremadu ja Blegen vajab koletise leidmiseks abi. Kuid Pulkson on Eddy ja Blegeni suhtes väga skeptiline.


BERTI PÄEVIK
(Režissöör Michael Lindgren, Rootsi 2020)

Bert on 13aastane poiss, kes läheb uues koolis kaheksandasse klassi. Samas klassis käib Leila noorem õde Amira. Leila on 15aastane tüdruk, keda armastab terve kool. Bert samuti. Ta näeb võimalust Amira kaudu Leilaga tutvuda. Kui Bert leiab õdede kodust salajase päeviku, algab pöörane sõit armastuse, emotsioonide, reetmise ja südmevalu karussellil.

KUULUS KARUDE INVASIOON SITSIILIASSE
(Režissöör Lorenzo Mattotti, Prantsusmaa 2019)

Et leida üles oma poeg ning kindlustada talveks toidumoon, juhib karude kuningas oma klanni mägedest alla, inimeste juurde. Kui hirmsad koletised võidetud ning kuri hertsog kukutatud, elavad karud ja inimesed rahumeelselt koos. Vähemalt mõnda aega.

MINU AHVIST EMME
(Režissöör Linda Hambäck, Rootsi 2021

Orvuks jäänud tragi tüdruk Jonna ootab, et keegi ta lapsendaks. Tal pole muid tingimusi, kui vaid teda armastataks. Kui aga vana autologu lastekodu ette veereb ja potentsiaalne ema välja ronib, on lapsed šokis – see on gorilla.

MONTY JA TÄNAVAPIDU
(Režissöörid Mikael Wulff, Anders Morgenth, Taani 2019)

Monty on maailma õnnelikum poiss.
Monty õnn lõppeb, kui õnnelik laps avastab, et ta ema armus vastupandamatusse treenerisse Pierre’i ja ta jätab Monty ja ta isa maha.
Monty ei nõustu sellega ja ta otsustab anda endast kõik, et vanemad eeloleval iga-aastasel tänavapeol tagasi kokku viia. Kuid tänavapidu tühistatakse ja kogu lootus on kadunud. Aga Monty ja ta parim sõber Sofia mõtlevad plaani, mis võivad luua õnneliku lõpu…

NELI NÕIUTUD ÕDE
(Režissöör Sven Unterwaldt, Saksamaa 2020)

Neli õde on kõik maagiliste võimetega, kuid ainult koos on nad piisavalt tugevad, et astuda vastu musta maagia õpetaja Glendale, kes üritab õdesid lahutada ning saada võim nende kodu, Cantrio Toweri ja selle võlupurskkaevu üle.

MARTIN JA VÕLUMETS
(Režissöör Petr Oukropec, Tšehhi 2021)

"Martin ja võlumets" on seikluslik lugu linnapoisist, kel tuleb veeta kaks nädalat ilma mugavuste ja tehnikaseadmeteta suvelaagris. Ühtlasi satub ta appi metsaolenditele, et päästa nende elupaik ahnete arendajate küüsist

TIIVASIRUTUS
(Režissöör Nicolas Vanier, Prantsusmaa 2019)

Ornitoloog Christian töötab oma elu projekti kallal. Ta tahab õpetada orvuks jäänud hanedele seda, kuidas lõunasse lennata. Ta kasutab selleks oma ülikerget lennukit, et viia noored haned Norrast Prantsusmaale mööda ohutut rändeteed.

MARGRETE: PÕHJAMAADE KUNINGANNA
(Režissöör Charlotte Sieling, Taani, Norra, Rootsi, Poola, Tshehhi, Island 2021)

Aasta 1402. Kuninganna Margrete on saavutanud selle, mida paljud mehed enne teda olid proovinud. Ta on koondanud Taani, Norra ja Rootsi Kalmari uniooni, mida ta valitseb oma lapsendatud poja Eriku eestkostjana. Ent vaenlaste sepitsetud vandenõu seab Margrete dilemma ette, mis võib hävitada kõik, millesse ta on uskunud.

KODUAREST
(Režissöör Aleksey German Jr., Venemaa 2021)

Aleksei-German noorema 25 päevaga Peterburi lähistel üles võetud ja samal, 2021. aastal Cannes’i festivalil esilinastunud filmi peategelane on väikelinna õppejõud David, kes on kritiseerinud oma linna juhtkonda. Järgnevalt ei hakata siiski uurima linnavalitsuse tegusid, vaid süüdlaseks lavastatakse õppejõud ise ja ta peab püsima kohtuprotsessini koduarestis

APPI, MA KAHANDASIN OMA SÕBRAD
(Režissöör Granz Kanter, Saksamaa 2021)

Kui 14-aastasest upsakast Melaniest saab Otto Leonhardi gümnaasiumis uus õpilane, siis vaimustub Felix tema särast, kuid ülejäänud punt on tema vastu. Nad on kindlad, et Melanie on süüdi mitmes väikses varguses, mis koolis tema tulekust saati toimunud on. Sündmused võtavad sisse õige hoo kooliekskursioonil...

MAAGILISED KANGELASED
(Režissöör Tim Trageser, Saksamaa 2020)

Vampiir, kes ei talu verd silmaotsaski; haldjas, kes kardab lennata ja libahunt, kellel on loomakarvade allergia – teismelised Vlad, Faye ja Wolf on seetõttu maailmakuulsa nõiakooli, Penneri Akadeemia, naerualused. Kuid kolmik hoiab kokku ja nimetab end Wolfi Kambaks, et koos paljastada salajane vandenõu...

TOTTORI. SUVI, MIL OLIME ÜKSI
(Režissöör Silje Salomonsen, Norra 2020)

Õed, üheksa-aastane Vega ja viieaastane Billie, lähevad isaga Norra metsadesse telkima. Oodatud retk on täis vahvaid seiklusi ja õnnelikke hetki, kuni isa kaljulõhesse kukub ja jala välja väänab.

KAUNIMAD AASTAD
(Režissöör Gabriele Muccino, Itaalia 2020)

„Kaunimad aastad” on ühe sõpruse saaga, mis ulatub läbi viimase nelja kümnendi. Filmi tegevus algab 1980. aastal, kui 16-aastased idealistid Paolo, Giulio ja Riccardo jagavad kõike nagu vennad. Nende elu osaks saab kiiresti ka Paolo tüdruksõber Gemma. Aastad lähevad ja sõprade elud triivivad erinevatele radadele.

FELIX JA PEIDETUD VARANDUS
(Režissöör Nicola Lemay, Kanada 2021)

12-aastane Felix on veendunud, et ta isa, kes kahe aasta eest merel kadunuks jäi, on elus. Ta asub teele, kaaslasteks endine kalur Vana Tom, ühejalgne kleptomaanist papagoi Kräuks ja kass, kes käitub nagu koer. Teekond viib nad Musta Varju saarele, mille maa-alust salakogukonda juhib hindamatu varanduse haldur, suurushull Morgaa.

ÜLAKORRUSE RAHVAS
(Režissöör Cesc Gay, Hispaania 2020)

Laura ja Julio on üks pealtnäha ideaalsena näivatest paaridest. Keegi ei tea, et tegelikult veeretavad nad päevi õhtusse ägedate vaidluste saatel. Vaid külla kutsutud naabrite ees on paar võimeline sõjakirve padja alla peitma. Enda rõõmuks või kurvastuseks saavad nad allamäge kulgeva veiniõhtu jooksul teada, et naabridki pole sugugi nii ontlikud, kui fassaad arvata lubas.

TÄIUSLIK PATSIENT
(Režissöör Mikael Håfström, Rootsi 2019)

Täiuslik patsient on haarav lugu Rootsi ajaloo suurimast õiguslikust skandaalist, lugu reporterist, kes pani kahtluse alla kogu õigussüsteemi. Hannes Råstam pühendas ennast Thomas Quirki süütuse tõestamisele ning tõi päevavalgele õigusliku kaose, mis saatis Quirki eluks ajaks psühhiaatria-vanglasse.

DANIEL
(Režissöör Niels Arden Oplev, Taani 2019)

DANIEL on lugu ühest viimase aja kõige hämmastavamast inimröövist. Peategelaseks on Taani fotograaf-ajakirjanik Daniel Rye, keda Islamiriigi terroristid hoidsid Süürias pantvangis 398 päeva koos teiste välismaalastega, kelle seas oli ka ameerika ajakirjanik James Foley.

ARMASTUSEGA, SARAH
(Režissöör Eliza Schroeder, UK 2020)

Soovides täita oma lahkunud ema viimset soovi avada Notting Hillis pagarikoda, loodab 19-aastane Clarissa oma ema parima sõbranna Isabella ja tema ekstsentrilise vanaema Mimi abile. Oma teekonnal, et avada Londonis armastuse, lootuse ja tervest maailmast pärinevate värvikate kondiitritoodetega täidetud pagarikoda, peavad need kolm põlvkonda naisi saama jagu leinast, kahtlustest ja erimeelsustest oma armsa Sarah’i mälestuseks.

ÕIGLUSE RATSANIKUD
(Režissöör Anders Thomas Jensen, Taani 2020)

Abikaasa traagilise hukkumise tõttu rongiõnnetuses peab sõjaväelane Markus naasma koju oma teismelise tütre Mathilde juurde. Tegemist näib olevat õnnetu juhusega, kuni välja ilmub matemaatikust nohik Otto oma kahe ekstsentrilise kolleegi Lennarti ja Emmenthaleriga väites, et oli rongiõnnetust pealt näinud ning on veendunud, et õnnetuse taga on keegi.

NELLY RAPP – KOLETISTE AGENT
(Režissöör Amanda Adolfsson, Rootsi 2020)

Nelly ja ta koer London veedavad onu Hannibali juures sügisvaheaega. Oodatud puhkus võtab aga väga ootamatu pöörde. Tuleb välja, et Hannibal ei ela tavalist elu, vaid on koletiste agent – mees, kes hoiab koletised ja vaimud seal, kus on nende koht. Tüdruk avastab koletiste, vampiirida ja kummituste maailma, mis ta seniseid tõekspidamisi kõvasti raputab.

TUNNEL (Režissöör Pål Øie, Norra 2019)
Tsisternauto rammib tunnelit jääkülmades Norra mägedes ning jõuluks koju teel olnud pered, teismelised lapsed ja turistid jäävad jõhkralt pimedusse lõksu. Väljas möllab lumetorm ja esimesed abistajad näevad tõsist vaeva, et õnnetusekohani jõuda. 

EMILY JA KADUNUD MAAGIA
(Režissöör Marcus Ovnell, Rootsi 2020)

Emily ema on kurb. Et ema taas rõõmsamaks muuta, püüab Emily väga kõvasti, et olla täiuslik laps. Kord leiab Emily salapärase kirstu, kandub ta maagilisse maailma, kus kohtub väga müstiliste elukatega. 

SABATA KASS (Režissöör Christian Ryltenius, Rootsi 2020)
Sabata kass on ajatu rootsi animatsiooniklassika hellitatud kassipojast, kes kaotab oma saba. Ühel päeval röövib ootamatu torm Pelle tema turvalisest maakodust ning viib ta tõelisele seiklusele võõrasse linna. Seal kohtab Pelle armast ja toredat Maya Valgevurru ning peagi lööb õitsele tõeline sõprus. Aga olla uus kass linnas polegi nii lihtne. 

HELISTA EMALE! (Režissöör Lisa Aschan, Rootsi 2019)
Lapsevanemad ootavad terve elu, et nende lapsed ütleks neile „Aitäh!“ ja vastupidi – lapsed ootavad terve elu, et neile öeldaks „Vabandust“. See emotsionaalne ummikseis ongi komöödia „Helista emale!“ aluseks, Niki on 35-aastane, aga elab oma elu samuti, nagu 25-selt. Äkitselt on ta aga sunnitud tegelema kõigi oma suhete ja möödunud valikutega ühel ja samal ajal. 

TŠARTER (Režissöör Amanda Kernell, Rootsi 2020)
Alice pole oma kaht last juba mitu kuud näinud. Pärast hiljutist keerulist lahutust hoiab ta eks-abikaasa neid temast eemal, sest nad ootavad Põhja Rootsi kohtu viimast hooldusõiguse otsust. Poeg aga helistab ootamatult Alice’ile keset ööd, nuttes lohutamatult ja Alice ei suuda enam rohkem oodata. Viimase meeleheitliku katsena sõidab Alice Põhja Norrasse, kuid tema lootus lastega kohtuda luhtub saabumisel. 

JÄRGMISEL HOMMIKUL (Režissöör Méliane Marcaggi, Prantsusmaa 2020)
Louise’il on kõrini abikaasast, kes teda petab ning ta siirdub veetma nädalavahetust Korsikal. Pärast metsikut kireööd mehega, kes hommikuks surnuks osutub, peab mehe korsiklasest hirmuäratav, kuid samas ka armastav ema Louise’i ekslikult mehe salajaseks ja eluaegseks armukeseks. 

ÕNNELIK LÕPP (Režissöör Hella Joof, Taani 2018)
Helle on elu aeg oodanud, millal tema töönarkomaanist abikaasa Peter pensionile jääb, et nad saaksid koos elu sügist nautida. Ta tahab koos temaga reisida ja maailma avastada. Kui aga Peter tuleb oma viimaselt tööpäevalt koju, võtab elu uue ja üllatava pöörde, sest abikaasal on talle üllatus… 

LASSEMAIA DETEKTIIVIBÜROO. RONGIRÖÖVLI SALADUS (Režissöör Moa Gammel, Rootsi 2020)
Ühel pimedal ja vihmasel õhtul jookseb üks tüdruk lastekodust ära. Ta otsib üles detektiivide paari Lasse ja Maia ja palub nende abi. Tüdruku nimi on Klara ja ta on eluks ajaks vangi pandud rongiröövli Ferdinand Franssoni tütar. Nüüd on tal vaja abi, et tõestada oma isa süütust.  

KÕIK, MIDA SOOVIN JÕULUDELT 2. TALVEKRISTALL
(Režissöör Christian Dyekjaer, Taani 2020)

Üllas Kuningas Talv tuleb külla Jõulukooli, et panna käima suur kingimasin. Pidustuste ajal aga varastatakse võlukristall, mis masinat käimas hoiab ja varguses süüdistatakse Lucia parimat sõpra Oscarit.  

Õ NAGU ÕNNELIK
(Režissöör John Sheedy, Austraalia 2019)

Auhinnatud autori, Barry Jonsbergi raamatu põhjal tehtud film paneb naerma, nutma ning hinge helisema. Aus ja südantsoojendav lugu räägib 12aastasest tüdrukust, kes võtab nõuks oma pere taas ühendada ja lähedaste ellu õnne tagasi tuua. 

SELTSKONNAMÄNGUD
(Režissöör Jenni Toivoniemi, Soome 2020)

30-ndates aastates pikaajaliste sõprade seltskond koguneb nostalgilisele nädalalõpule idüllilisse mereäärsesse villasse tähistama Mitzi sünnipäeva üllatuspidu – täpselt samuti, nagu nad tavatsesid teismelistena teha. Pidu läheb aga algusest peale käest ära, sest sünnipäevalapsele üllatus ei meeldi. 

TEINE LAMBUKE
(Režissöör Malgorzata Szumowska, Iiri 2019)

Elu Shepherd’iga on ainus elu, mida Selah teab. Nende isemajandaval kogukonnal ei ole moodsat tehnikat ning on sügavale metsa peidetuna kaugel moodsast tsivilisatsioonist. Shepherd on grupi kaitsja, õpetaja ja armuke. Kõik kogukonna paljudest naisliikmetest on kas tema naised või tütred. 

TOVE JANSSONI RÄÄKIMATA LUGU
(Režissöör Zaida Bergroth, Soome 2020)

Helsingi, aasta 1945. Sõja lõpp on toonud uut hingamist kunstnik Tove Janssoni kunstilisse ja ühiskondlikku vabadusse. Kaasaeagne kunst, uimastavad peod ja avatud suhted abielus poliitikuga: tema ebatraditsiooniline elu viib ta vastuollu oma skulptorist isa rangete ideaalidega. 

JÄRGMINE RING
(Režissöör Thomas Vinterberg, Taani 2020)

Cannes’i Filmifestivali 2020 Programmifilm!
On olemas teooria selle kohta, et me peaks olema sündinud juba väikse alkoholikogusega veres ja et tagasihoidlik inerts avab meie meeled maailmale meie ümber, vähendades meie probleeme ning suurendades meie loomingulisust.


TÕLKIJAD
(Režissöör Régis Roinsard, Prantsuse, Belgia 2020)

Üheksa tõlkijat, kes palgatakse tõlkima bestselleri triloogia pikisilmi oodatud viimast raamatut, on suletud luksuslikku punkrisse. Kui aga eriti salajase käsikirja 10 esimest lehekülge internetti jõuavad, muutub unistuste töö luupainajaks – varas on ilmselt üks nende seast…

GOGO
(Režissöör Henrik M. Dahlsbakken, Norra 2018)

Priscilla Sitieni ehk Gogo, elab Keenias. Ta on 94-aastane ja vanim algkooli õpilane. Oma viimasel aastal algkoolis tahab Gogo saavutada oma elu eesmärgi – teha ära eksamid ning saada kätte diplom. Teda julgustavad Myriam ja Tracy, tema 54-aastased lapse-lapselapsed ning terve kool. Kas sellest unikaalsest õpilasest saab ka unikaalne lõpetanu?

KEELATUD ARMASTUS
(Režissöör Henrik M. Dahlsbakken, Norra 2018)

Endine võimleja Anita leiab endale töö Oslo rikka rajooni koolis võimlemisõpetajana ning üks tema õpilastest, Markus, hakkab talle tähelepanu pöörama. Vastastikkune meeldimine erakordselt enesekindla teismelisega viib seksuaalsuhteni. Riskides oma abielu, töö ja kuvandiga, sukeldub Anita sellesse armulukku, millest saab tema jaoks kinnisidee.

MADE IN CHINA
(Režissöör Julien Abraham, Prantsusmaa 2019)

Francois on noor prantsuse-hiina päritolu fotograaf, kes pole jalgagi Pariisi Hiinalinna tõstnud või oma isa Mengiga sõnagi vahetanud ajast, kui nad omavahel 10 aastat tagasi tülli läksid. Ta keeras uue lehekülje…

LOOTUS
(Režissöör Maria Sødahl, Norra 2019)

Mis juhtub armastusega, kui keskealine naine mõistab, et tal on elada kolm kuud? 43-aastane Anja elab koos 59-aastane Tomasega suures peres koos laste ja kasulastega. Aastatega on paar omavahel lahku ja sõltumatuks kasvanud. Kui Anja saab kohutava ajukasvaja diagnoosi päev enne jõule, puruneb nende elu ning paljastub hooletussejäetud armastus.

KIISU MIZUU
(Režissöör Vincent Bal, Holland 2001)

Tibbet, noort ja arglikku ajakirjanikku, tahetakse vallandada. Ajalehele põnevat lugu otsides kohtub ta kummalise preili Mizuuga, kes väidab, et oli kunagi kass. Mizuu hangib kassidelt uudiseid ja Tibbe võtab ta endale abiliseks. Tibbest saab edukas ajakirjanik, kuni kassid avastavad, et linna patroon ja heategija, hr Ellemeet, on tegelikult paras kaabakas...

MEISTERKOKK CHENG
(Dir. Mika Kaurismäki, Soome 2019)

Pärast oma naise surma sõidab elukutseline peakokk Cheng koos oma pojaga Soome kolkakülla, kus kohalik kohvikupidaja Sirkka pakub talle ulualust ja vastutasuks aitab Cheng teda köögis, üllatades kohalikke üli-maitsvate hiina roogadega.

AHVIPÄRDIK
(Režissöör Maria Blom, Rootsi, Saksamaa 2019)

Ühel ilusal päeval leiab Frank oma koduaiast ahvi, kelle nimi on Pärdik. Pärdiku saabumisega algab lõbus ja põnev seiklus kogu perele. Ei võta kaua aega kui perekond taipab, et Pärdik ei ole tavaline ahv ning tema ilmumine nende tagaaeda ei olnud juhuslik.

KASS AMSTERDAMIS
(Režissöör Mark Verkerk, Holland 2018)

Kass Abatutu viib meid silmiavardavale retkele, oma kodulinna Amsterdami tänavate varjatud soppidesse.

JANU
(Režissöör Steinþór Hróar Steinþórsson, Gaukur Úlfarsson, Island 2019)
Filmi sündmustik leiab aset väikelinnas, mitte sellises nagu Reykjavik, kus ringi luurab kurjus ja veidrad kuriteod ning jõhkrus tunduvad olema igapäevased. Filmi keskseks tegelaseks on Hulda, keda kahtlustatakse oma venna Steindi surmas ning kes on seetõttu politsei uurimise all.

SPIOON
(Režissöör Jens Jonsson, Norra 2019)
Sonja Wigert, Skandinaaviamaade kõige tunnustatum filmistaar, elab II maailmasõja puhkedes neutraalses Stockholmis. Sakslased tahavad kasutada filmi oma propagandamasinas ja Sonja on Riigikomissar Terboveni ja Saksamaa filmikompaniide nimekirja tipus.

BAMSE JA KÕUEKELL
(Režissöör Christian Ryltenius, Rootsi 2018)
On algamas uus seiklus, kus Bamsel on saanud otsa mesi. Väike Hüpik ja Shellman asuvad otsima kõuekellasid, mis on salajaseks koostisosaks vanaema kuulsa kõuemee valmistamisel.

LA GOMERA VILISTAJAD
(Režissöör Corneliu Porumboiu, Rumeenia, Prantsusmaa, Saksamaa 2019)
Mitte kõik pole nii, nagu näib, seda Cristi jaoks, kes on politsei-inspektor Bukarestist ja mängib mõlemal pool seadust. Lummatud kaunist Gildast, kõrgema klassi vargast, peavad nad mõlemad laveerima reetmise ja petmise keerdkäikudes. Salajane vilekeel, mida räägitakse Hispaanias La Gomera saarel, on võib olla just see, mis aitab neil puhtalt pääseda.

NAINE
(Režissöör Anastasia Mikova, Yann Arthus-Bertrand, Prantsusmaa 2019)
NAINE on ülemaailmne filmiprojekt, mis annab sõna 2000 naisele 50st erinevast riigist. Hoolimata laiaulatuslikust skaalast pakub film väga intiimse pildi nendest, kes moodustavad pool inimkonda. See on ühtlasi võimalus heita pilk ülekohtule, mille all naised kannatavad kõikjal maailmas, kuid film tahab toonitada pigem naiste sisemist jõudu ja nende võimet maailma muuta.

MA OLIN, MA OLEN, MA SAAN OLEMA
(Režissöör Ilker Catak, Saksamaa, Prantsusmaa 2019)
Omavahel põrkuvad kaks täiesti vastandlikku maailma, kui türklasest gigolo Baran kohtab Marmarise rannas sakslasest pilooti Marioni. Olles otsimas paremat elu Euroopas, üritab Baran veenda Marioni ennast Saksamaale kaasa võtma.

HÜLJATUD
(Režissöör Ladj Ly, Prantsusmaa 2019)
Cannes'i Filmifestivali zhürii eripreemia ja Oscari nominent! Stéphane ühines hiljuti Montfermeilis, ühes Pariisi eeslinnas, kuritegevuse vastase komandoga. Kõrvuti oma uute kolleegide Chrisi ja Gwandaga, kes mõlemad on komando kogenud liikmed – mõistab ta kiiresti, et kahe naabruskonnas oleva jõugu vahel on pinged.


VALGE, VALGE PÄEV
(Režissöör Hlynur Palmason, Island, Taani, Rootsi 2019)

Kauges Islandi linnas kahtlustab tööst vaba politseinik üht kohalikku meest selles, et tal oli suhe tema kadunud abikaasaga, kes suri kaks aastat tagasi traagilises õnnetuses. Tema kinnisidee selgitada välja tõde muutub painavaks ning viib vältimatult selleni, et ta seab ohtu nii enda kui oma lähedased. See on lugu leinast, kättemaksust ja tingimustega armastusest.

KAKSIKELU
(Režissöör Olivier Assayas, Prantsusmaa 2019)

Sukeldunud Pariisi kirjastusmaailma, leiavad toimetaja ja autor end ülepea armunutena, mõlemal parajasti tegemist keskea kriisi, muutuva tööstuse ning oma naistega. Kirjanduslik toimetaja Alain keeldub esimest korda Leonardi romaani avaldamast. Alaini firma palkab noore naise Laura, et digitaalse ajastuga sammu pidada. Alain magab Lauraga.

AURORA
(Soome 2019, Režissöör Miia Tervo)

Ühel ööl kohtab suhte-foobias peoloom Aurora Lapimaal hot-dogi putka juures iraanlast Dariani. Darian teeb talle ootamatult abielu ettepaneku. Darianil on vaja abielluda soome naisega, et saada endale ja oma tütrele varjupaika.


SONJA – VALGE LUIK
(Norra 2018, Režissöör Anne Sewitsky)

Sonja – Valge Luik on lugu Sonja Heniest, ühest maailma suurimast sportlasest ning kaasaegse iluuisutamise rajajast, kes otsustas 1936. aastal Hollywoodi minna ja filmistaariks hakata.


KÕIK, MIDA SOOVIN JÕULUDELT
(Taani 2018, Režissöör Christian Dyekjaer)

Kaugel põhjas läheb Lucia, Jõuluvana tütar, Rahvusvahelisse Jõulukooli. Lucia tahab kunagi ise Jõuluvanaks saada, aga tüdrukutele pole see lubatud. Et unistus täide viia ja ennast tõestada, peab ta lahendama (peaaegu) võimatu ülesande.


HÄKKER
(Taani 2019, Režissöör Poul Berg)

Filmi tegevuse keskmes on 13-aastane andekas häkker Benjamin, kes avastab, et tema ema ei saanudki õnnetuses surma, nagu teda oli uskuma pandud. Jäljed viivad kõrgete ametnikeni Taani Salateenistuses ning koos oma uue sõbranna Savannah’ga asub ta närvekõditavale teele, et saada teada tõde oma ema kadumise kohta.


RUUDULINE NINJA
(Režissöör Thorbjørn Christoffersen, Taani 2019)

Aske onu toob Tai-maalt Askele kaasa kingiks Ninja-nuku. Aske avastab, et nukk elab ja saab aidata tal koolis igasugu probleeme lahendada. Aske tahab nukku tänada, kuid mõistab peagi, et ruuduline ninja on kurjast vaimust vaevatud ning kättemaksu missioonil.

LÕBUSTUSPARK
(Režissöör Måns Mårlind & Björn Stein, Rootis 2019)

GRÖNA LUND on väärikas ja kodanlik alternatiiv NÖJESFÄLTET’ile, mis asub üle tee ning pakub odavat õlut, strippareid ja ajast-ja-arust atraktsioone. Kaks perekonda, kes juhivad oma mini-maailmasid, õnnerattaid ja suhkruvatti, on seadnud endale eesmärgiks vastane hävitada.

 


PETTSON JA FINDUS. FINDUS KOLIB ÄRA
(Režissöör Ali Samadi Ahadi, Saksamaa 2018)

Findus mürgeldab ega lase Pettsonil magada. Seepärast ehitab Pettson talle oma mängumaja. Findusele hakkab omaette olemine nii meeldima, et otsustab mängumajja päriselt sisse kolida. See teeb Pettsoni murelikuks – kas tõesti on Findus selles eas, et hakkab oma elu elama? Kas rõõmsad ajad parima sõbra seltsis on möödas? Findus peab midagi vahvat välja mõtlema, et Pettsoni tuju parandada.

 


KUI ME HOBUSEVARGIL KÄISIME
(Režissöör Hans Petter Moland, Norra 2019)

Trond elab äsja leitud üksinduses ja teda ootab ees vana aasta õhtu üksinda veetmine. Meenub 1948.a. suvi, kui Trond sai täiskasvanuks ja sai tundma seda naist, keda ta armastas. Seda sama naist, kellega Trondi isa valmistus oma elu veetma.

 


BRITT-MARIE OLI SIIN
(Režissöör Tuva Novotny, Rootsi 2019)

Kui 63-aastane Britt-Marie jätab pärast 40-aastast abielu oma abikaasa maha, on ta sunnitud oma elu ümber hindama ning eluga silmitsi seistes lahti ütlema oma vanadest harjumustest.

 


KÕIK ON SU ENDA KÄTES
(Režissöör Ludovic Bernard, Prantsusmaa 2018)

Ühel päeval, keset Pariisi raudteejaama segadust, hakkab tagasihoidlikust perest pärit noormees mängima jaamas seisvat klaverit. Tundub, nagu jääks maailm seisma, seda eriti muusikaakadeemia direktori Pierre Geithneri jaoks, kes tabab ära Matthieu’ erilise ande...


MAAVÄRIN
(Režissöör John Andreas Andersen, Norra 2018)

1904. aastal raputas Oslot Richteri skaala järgi 5.4 magnituudine maavärin. Selle epitsenter oli Oslo alangu all, mis jookseb otse Norra pealinna alt läbi. Mis siis, kui ähvardamas on eriti suur maavärin?

 


KUI EMA ON ÄRA
(Režissöör Alessandro Genovesi, Itaalia 2019)

Carlo ja Giulia on abielus, neil on kolm last. Carlo on ülepeakaela töösse sukeldunud ning pole kunagi kodus; Giulia on aga otsustanud töölt ära tulla, et pühendada kogu oma aeg perekonnale ning on nüüd väsinud ja stressis elust koduseinte vahel ning otsustab end kosutada 10-päevase puhkusega.


IGAVESTI SINU
(Režissöör Marco Danieli, Itaalia 2019)

Matte on olnud Francescasse salaja armunud lapsest saadik, kui tüdruk lahkus väikelinnast, kus nad koos üles kasvasid, et minna maailma seiklema järgides seksuaalse vabaduse lainet. Kui ta kord tagasi tuleb, otsustab Matteo lõpuks tüdruku ka endasse armuma panna, mis siis, et ta pole enam selline süütu tüdruk, nagu tema mäletas.


EMAINSTINKT
(Režissöör Oliver Masset-Depasse, Belgia, Prantsusmaa 2018)
Alice ja Celine elavad kõrvuti peentes majades. Nad on lapsest peale parimad sõbrad nagu ka nende lapsed, Theo ja Maxime. Kogu see ideaalne harmoonia puruneb, kui Celine’i poeg Maxime kukub traagiliselt oma magamistoa aknast surnuks. Õnnetus juhtub väga kiiresti ja Alice, kes seda pealt näeb, ei suuda teda päästa.

ÄRTUEMAND
(Režissöör May El-Toukhy, Taani 2019)

Anne elab pealtnäha täiuslikku elu koos oma arstist abikaasa Peteriga ning kaksikute tütardega. Nende juurde tuleb elama hilisteismeline Peteri poeg Gustav ning Anne’i eskaleeruv kirg tema vastu viib ta ”imedemaale”, selle avalikuks tulek vallandab aga sündmusteahela, mis ähvardavad ta maailma hävitada.


SOLAN JA LUDVIG. LEND KUULE
(Režissöör Rasmus A. Sivertsen, Norra 2018)

Rahvusvaheline võidujooks Kuu vallutamiseks on täies hoos. Norra tiimi juhib Villamäe küla geniaalne leiutaja Reodor. Astronaudiks hakkab harakas Solan. Mis saaks valesti minna?

 


USKUMATU
(Režissöör Crazy Pictures, Rootsi 2018)

Samal ajal, kui Rootsit tabab salapärane rünnak, on Alex sattunud tagasi oma lapsepõlve külasse. Siin kohtub ta taas nii oma isa kui nooruse armastuse Annaga ning nad kõik võitlevad ellujäämise eest.

 


INGEL
(Režissöör Luis Ortega, Argentiina 2018)

Carlitos on 17-aastane filmistaari välimusega nooruk – heledate lokkidega ja lapsenäoga. Lapsena ihaldas ta ka teiste asju, kuid alles noorukina andis endast tunda tema tõeline kutsumus – olla varas.

VÄIKE PREILI DOLITTLE
(Režissöör Joachim Masannek, Saksamaa 2018)

11aastane Liliane "Lilli" Susewind oskab loomade keelt. See pidi jääma ainult tema ja ta vanemate teada. Tüdruku fenomenaalne oskus toob aga pidevalt pahandusi ning jälle on pere sunnitud kolima.

 


NÕIDUSLIK ÖÖ
(Režissöör Paolo Virzi, Itaalia 2018)

Tuntud filmiprodutsent leitakse Tiberi jõest surnuna. Peamisteks kahtlusalusteks on kolm noort ja lootustandvat stsenaristi. Ühe öö jooksil politseijaoskonnas arutavad nad läbi oma lärmaka, emotsionaalse ning iroonilise tee läbi Rooma tänavate, seda kõike Itaalia kuulsusrikka filmiajastu viimaste ponnistuste ajal.


ELU TÄHTEDE KESKEL
(Režissöör Claire Denis, UK, Germany, France, Poland, USA 2018)

Sügaval kosmoses, kaugel pärast meie päikesesüsteemi. Monte ja tema väike tütar Willow elavavad täielikus eralduses kosmoselaeva pardal. Erakust mees, kelle range enesedistsipliin on kaitseks ihade eest – tema enda ja ka teiste omade eest – Montest sai tüdruku isa vastu tema tahet.


BÄNDIPOISID
(Režissöör Christian Lo, Norra 2018)

Parimad sõbrad, Grim ja Axel, on alati unistanud "Rokilahingu" konkursile minna. Grim mängib trumme ja Axel on kidramees. Koos on nad bänd - Los Bando Immortale. Axel on ka solist, kuid tema lauluhääl pole kiita.


VANAD VÕRUKAELAD
(Režissöör Christophe Duthuron, Prantsusmaa 2018)

Lapsepõlvesõbrad Pierrot, Mimile ja Antoine on kõik loomuselt agarad, isepäised ja jonnakad. Enne kui Antoine’i naine teise ilma suundus, jättis ta mehele paljastusi täis hüvastijätukirja . Vihast sõgedana haarab Antoine oma vintpüssi, lonkab autosse ja suundub Toscana poole: kättemaksuks pole kunagi liiga hilja!

KAHETEISTKÜMNES MEES
(Režissöör Harald Zwart, Norra 2018)

Dramaatiline lugu noorest vastupanuvõitlejast Jan Baalsrudist rullub lahti teisel pool polaarjoont, Põhja Norras. Jan on ainus kaheteistkümnest vastupanuvõitlejast, kellel õnnestus sakslaste käest põgeneda, kuid Gestapo on tal kannul.

LAGLE RÄNNAKUD
Lagle Pareki rännak algab 1941. aastal ja jõuab välja tänapäeva. Tema esimene reis viis teda juba lapseeas koos perega küüditatuna Siberisse ning aastakümneid hiljem poliitvangina Mordva vangilaaagrisse. Nendest sündmustest hoolimata ei meenuta Lagle seda aega kui kannatuste rada, vaid pigem kui seiklust.VÄIKESE PÕHJAPÕDRA AILO SUUR SEIKLUS
(Režissöör Guillaume Maidatchevsky, Soome, Prantsusmaa 2018)
Film on rännak mööda Lapimaad, mis jutustab nõrgukese ja haavatava põhjapõdravasika Ailo võitlusest ellujäämise nimel metsikus looduses esimesel eluaastal. See, kuidas ta elu ja loodust avastab, on tõeline südamest tulev lugu keset Lapimaa suursugust maastikku.


SEE AEG AASTAST
(Režissöör Paprika Steen, Taani 2018)
Katrine ja Madsi kodus on kogu pere taas jõululaupäeval koos ja selliste pühade ajal on seal ruumi kõigile – lahutatud vanematele, noorimale õele ja tema uuele mehele, samuti ka kolmele pere teismelisele tütrele, kes võitevad ema tähelepanu pärast. Kena pinna all aga hiilib plahvatus, mis on sama kergestisüttiv, kui kuivad kuuseoksad. Kui tõde hakkab päevavalgele imbuma, kustub ka jõuliselt pealesurutud illusioon pühadeaegsest kodurahust...


MAJA, MILLE JACK EHITAS
(Režissöör Lars von Trier, Taani 2018)
1970-ndate Ameerika Ühendriigid. Me näeme äärmiselt intelligentset Jacki läbi 5 sündmuse, viie mõrva, mis lasevad Jacki defineerida kui sarimõrtsukat. Me näeme seda lugu Jacki silme läbi. Tema näeb aga igat mõrva eraldi kunstiteosena, ka siis, kui tema väärtegu tekitab talle ümbritsevas maailmas probleeme.


ASTRID LINGRENI RÄÄKIMATA LUGU
(Režissöör Pernille Fischer Christensen, Rootsi 2018)
Kui Astrid Lindgren oli veel väga väike, siis juhtus temaga üks asi, mis teda väga tõsiselt mõjutas. Kombinatsioon imest ja õnnetusest on saatnud teda kogu elu. See oli sündmus, mis tegi temast ühe meie ajastu kõige inspireerivama naise ja jutuvestja, keda hakkas armastama terve maailm.


NICO 1988
(Režissöör Susanna Nicchiarelli, Itaalia, Belgia 2017)
50-le eluaastale lähenev laulja ja laulukirjutaja Nico elab Manchesteris üksikuna ning vaeselt, erinevalt 1960-ndate aastate glamuurist Warholi superstaarina ja kuulsa vokalistina kultusansamblis The Velvet Underground.


PAPA MOLL JA ŠOKOLAADIVABRIK
(Režissöör Manuel Flurin Hendry, Šveits 2017)
Üheks nädalavahetuseks jääb Hr Moll üksi lapsi kantseldama ja šokolaadivabrikul silma peal hoidma. Põrgu läheb lahti siis, kui lastel läheb naabri lastega madinaks maiustuste, kodutööde ja maailmakuulsa tsirkusekoera pärast.


SÜÜDLANE
(Režissöör Gustav Möller, Taani 2018)
Endine politseinikust häirekeskuse dispetšer Asger Holm võtab vastu hädaabi kõne röövitud naiselt. Kui kõne ootamatult katkeb, alustatakse naise ja tema röövijate otsinguid.


KÜLMUTATUD KARPKALA
(Režissöör Vladimir Kott, Venemaa 2017)
Jelena Mihhailova on töötanud provintsilinna ainsas koolis ning elab tagasihoidlikku pensionärielu. Äkitselt saab ta teada surmavast diagnoosist, mis võib ta elu mistahes hetkel lõpetada.

 


ÄRA PUUTU MIND
(Režissöör Adina Pintilie, Rumeenia, Saksamaa, Prantsusmaa, Tshehhi, Bulgaaria 2018)
Laura on traumeeritud 50-ndates inglanna, kes kardab lähedust, avastab enda seksuaalsust nii terapeutide kui igasugu ebatavaliste tegelaste abil – seda osana uurimusprojektist, mida korraldab filmitegija Adina.


KAPTEN
(Režissöör Robert Schwentke, Saksamaa 2017)
II maailmasõja lõpupäevil leiab elu eest võitlev saksa sõdur natside kapteni mundri. Mängides ohvitseri võtab mees kiiresti omaks selle sama kurjategija koletisliku identiteedi, mille eest ta põgeneda püüab.TIMM THALER EHK MÜÜDUD NAER
(Režissöör Andreas Dresen, Saksamaa 2017)
Liigutav lugu, kus poisil tekib kiusatus maha müüa oma naer, areneb seikluseks, mis puudutab nii suurte kui väikeste vaatajate südameid.

 


UTØYA, 22. JUULI
(Režissöör Erik Poppe, Norra 2018)
2011. aasta 22. juulil ründas Oslo lähedal poliitilises suvelaagris olnud viitsada noort relvastatud parempoolne ekstremist. Samal päeval, enne Utøya saarele suundumist, viskas ta pommi valitsushoonele Oslos.


ÖÖS ON ASJU
(Režissöör Stephan Komandarev, Bulgaaria, Macedonia, Saksamaa 2017)
Kohtumisel oma pankuriga avastab ots-otsaga kokkutulemiseks taksot sõiteb väike-ettevõtja, et altkäemaks selleks, et laenu saada, on kahekordistunud.

 


USKUMATU HIIGELPIRN
(Režissöör Philip Einstein Lipski, Taani 2017)
Päikeselinnas elatakse ilusat elu, aga korraga leiavad Mitcho ja Sebastian pudelipostiga saabunud kirja, milles ütleb teadmata kadunud linnapea, et on teinud salapärasel saarel imetabase avastuse. Algab päästeretk, et linnapea koju tuua, ent möödaminnes tehakse avastus, mis Päikeselinnale suurt rõõmu toob – Hiigelpirn!


HARULDANE LIBLIKAS
(Režissöör Priscilla Cameron, Austraalia 2017)
Burleskikuninganna Evelyn lummab üksikisa Al’i ja tema teismelist poega Fini oma särtsakusega elus. Kui isa ja poeg saavad teada, et nad võistlevad ühe ja sama naise kiindumuse nimel, rebenevad lahti vanad haavad seoses Fini ema surmaga.

TUHAPOISS
(Režissöör Mikkel Brænne Sandemose, Norra 2017)
Espen „Tuhapoiss“ on vaese talumehe poeg, kes asub koos vendadega ohtlikule teekonnale, et päästa printsess Mäekuningana tuntud nurjatu trolli käest ning saada selle eest tasu, mis päästaks nende talu hävingust.


KOHVIK NIMEGA „KOHT”
(Režissöör Paolo Genovese, Itaalia 2017)
Salapärane mees istub iga päev sama restorani samas lauas ja lubab täita oma külaliste suurimad soovid, aga küsib neilt selle eest vastu teatud teeneid. Mida on inimesed valmis tegema selle nimel, mida nad soovivad saada?


VÕIDUSÕITJA JA VÕLLAROOG
(Režissöör Michael R. Roskam, Belgia, Prantsusmaa, Holland 2017)
Kui Gigi kohtab kaunist võidusõitjat Bibit, on see armastus esimesest silmapilgust – kirglik, tingimusteta, leegitsev. Gigil on aga saladus. Selline saladus, mis võib ohtu seada nii tema enda kui ka ümbritsevate inimeste elu. Gigi ja Bibi peavad oma armastuse päästmiseks astuma vastu saatusele ja omaenese nõrkustele.

ELIAS JA SÜGAVIKU SALADUS
(Režissöör Simen Alsvik, Will Ashurst, Norra 2017)
Pärast laeva päästmist tormisel merel saab päästepaat Elias endale kangelase kuulsuse. Ta tulevik näib helge, kuna talle tehakse tööpakkumine suurest sadamast. Elias võtab väljakutse vastu, kuigi see tähendab oma sõpradest eemaldumist. Peagi avastab ta, et suures sadamas toimub õhtuhämaruses midagi kahtlast.


DOVLATOV
(Režissöör Aleksey German Jr., Venemaa, Poola, Serbia 2018)
Film kirjanik Sergei Dovaltovi elust 1970. aastate Leningradis, mõni päev enne ta sõbra, tulevase Nobeli preemia laureaadi, Jossif Brodski emigreerumist. See on paradoksaalsete ja naljakate juhtumite virvarr.

APPI, MA KAHANDASIN OMA VANEMAD
(Režissöör Tim Trageser, Saksamaa 2018)
Felixi koolis kummitab jälle! Aga seekord pole tegu kooli asutaja Otto Leonhardi kiusliku vaimuga, vaid mängu tuleb hoopis ammusurnud direktriss Hulda Stingbeard. Juhuste kokkulangemise tõttu tõuseb endine kahandatud ja skeletistatud koolijuht taas üles.


JUMALA SÕNA
(Režissöör Henrik Ruben Genz, Taani 2017)
On 1980ndad. Jens elab koos vendadega Risskovis, Aarhusi äärelinnas Taanis. Psühholoog ja perekonna patriarh Uffe, kes end ise Jumalaks nimetab, valitseb oma väikese maja üle hommikumantlis ja aluspesus. Kõik muutub, kui ta otsustab hakata oma memuaare kirjutama. Rahulik perekonnakodu on äkitselt täitunud Uffe lojaalsete patsientidega, kes pakuvad talle nii moraalset tuge kui ka joobes seltsi. Kui ta kolm poega alustavad ülestõusu, teeb ema Gerd Lillian kõik võimaliku, et perekonda koos hoida. Aga et Jens, Thomas ja Mikkel saaksid vabaneda oma isa türannia käest, on neil paratamatult vaja „Jumalaga“ silmitsi seista.


VAIKUSESSE KÕND
(Režissöör Max Pugh, Marc J. Francis, Suurbritaania 2017)
Film “Vaikusesse kõnd” jälgib zen-budistlike munkade ja nunnade kogukonda, kes on pühendanud oma elu ärksuse kunsti täiustamisele koos maailmakuulsa õpetaja Thich Nhat Hanhiga. Kolme aasta jooksul Prantsusmaal ja USA-s jäädvustatud intiimne ning meditatiivne film viib vaataja maailma, mis tundub meie omast väga erinev olevat ning näitab, kuidas kloostrielanikud läbi iseenda ning teiste inimeste kannatuste oma tõelise mina ja eksistentsi sügava mõistmise saavutavad.


NAINE JA MEES
(Režissöör Simone Godano, Itaalia 2017)
Hiilgav neurokirurg Andrea ja tema ambitsioonikas saatejuhist naine Sofia avastavad end peale imepärast eksperimenti teineteise kehades, pöörates oma elud pahupidi.


PUU ALL
(Režissöör Hafsteinn Gunnar Sigurðsson, Island, Pranstusmaa 2017)
Agnes viskab Atli kodust välja ja keelab tal suhtluse nende tütre Ásaga, mille peale Atli oma vanemate juurde kolib. Seal ollakse tülis naabritega, kelle verandat varjutab Atli vanemate suur ja ilus puu. Atli võitleb õiguse eest oma tütart näha, kuid samal ajal suureneb ka naabritevaheline tüli – lõhutakse vara, paigaldatakse turvakaameraid ja koduloomad kaovad salapäraselt. Liikvel on ka jutt, et naabrit olevat nähtud mootorsaega.


MINU PUPSIK
(Režissöör Frederic Forestier, Prantsusmaa 2017)
Küll need lapsed saavad ruttu suureks! Vincent on juba 18, aga oma vanemate jaoks on ta ikka nende väike Pupsik. Kui poisi esimene armastus lõhki läheb, toob see endaga kaasa tõelise maailmalõpu! Vanemad ei jaksa vaadata oma murtud südamega lapsukest ning nad otsustavad ise ohjad haarata. Nad töötavad välja programmi nimega Armastuse Detox, mis on nii põhjalik ja intensiivne, et selles ei jää ellu ükski murtud süda...

JÕULUVANADE VAHETUS
(Režissöör Terje Ranges, Norra 2016)
Keegi ei armasta jõule rohkem kui Andersen. Igal aastal teeb ta kõik, et korraldada oma perele täiuslikud jõulupühad. Teadagi on selle õhtu tähtsaim sündmus jõuluvana külaskäik, aga seekord ei lähe kõik plaanipäraselt.


BJÖRN BORG JA MCENROE
(Režissöör Janus Metz, Rootsi, Taani, Soome 2017)
See on film spordiajaloo ühest suuremast legendist, tennisist Björn Borgist, ning tema tähtsaimast rivaalist, noorest ja andekast John McEnroest, ning nende ajaloolisest duellist Wimbledoni turniiril.

PETTSON JA FINDUS:
MAAILMA PARIMAD JÕULUD

(Režissöör Ali Samadi Ahadi, Saksamaaa 2016)
Pettson lubab Findusele, et sel aastal tulevad neil maailma parimad jõulud, kuid siis hakkab kõik kiiva kiskuma. Findus kardab, et jõulud tuleb üldse ära jätta ning hakkab omal käel abi otsima.


VÄIKELINNA MÕRVARID
(Režissöör Ole Bornedal, Taani 2017)
Kaks meistrimeest, Ib ja Edward, on surmani tüdinud abielust oma naiste, Gritti ja Ingridiga, ning unistavad uhkest elust, mida nad saaksid endale puskariajamisega teenitud raha eest lubada.


MIDAGI UUT
(Režissöör Cristina Comencini, Itaalia 2016)
Lucia ja Mari on kaks parimat sõbrannat, kes on tundnud teineteist kogu elu, aga maitse ja käitumise poolest on nad õige erinevad. Lucial on meessoost kõrini, aga Maria ei suuda ilma nendeta elada.

NUKATUKA METSARAHAVAS
(Režissöör Rasmus A. Sivertsen, Norra 2017)
Pillimees Ronihiir, nutikas Metsahiir Morten, pagarmeister Jänes ja kõik nende sõbrad elavad Nukatuka metsas. See on elamiseks küll kena koht, aga pisemad loomad peavad kohalike kiskjate pärast pidevalt valvel olema. Eriti just rebasel on laiduväärt komme pista nahka kõik hiired, kellega ta tee ristub. Aga kui siil proovib pista pintslisse Morteni vanaema, saab Mortenil mõõt täis.Ta tahab kehtestada seaduse, et kõik loomad oleks sõbrad ja lõpetaks üksteise söömise.

KÄTTEMAKSU HIND
(Režissöör Fenar Ahmad, Taani 2017)
Zaid on edukas kirurg, kes elab oma raseda tüdruksõbraga kallis korteris. Ühel õhtul koputab Zaidi noorem vend, Yasin, nende uksele ja palub end rahaga aidata. Zaid keeldub. Mõni päev hiljem Yasin tapetakse. Kuna politsei ei paista asja innuga lahendavat, tunneb Zaid, et peab ise Kopenhaageni kuritegelike jõukudega arved klaarima.


FORTUNATA EHK ÕNNESEEN
(Režissöör Sergio Castellito, Itaalia 2017)
Muinasjutuline lugu äärelinnas elavast noorest üksikemast Fortunatast (Jasmine Trinca), kelle unistuseks on avada omaenda juuksurisalong. Selja taga ebaõnnestunud abielu, püüdleb Fortunata enda iseseisvuse ja õnnelikkuse poole.


BAMSE JA NÕIA TÜTAR
(Režissöör Christian Ryltenius, Maria Blom, Rootsi 2016)
Kröösus Volli avastab, et Kopra tammi sees leidub kulda. Et kuld kätte saada, tuleb tamm lammutada, kuid Bamse ei saa seda lubada. Volli meelitab pettusega enda poolele nõia tütar Lova, kes Bamse ära nõiub. Kui Bamse mängust väljas, tuleb lastel endil Kröösus peatada. Aga kas nende sõprus peab tuleproovile vastu?

LEND EIKUHUGI
(Režissöör Philippe de Chauveron, Prantsusmaa 2016)
Prantsuse piiripolitseinik José Fernandez on saamas kauaoodatud ametikõrgenduse kriminaalpolitseisse, enne mida on ta viimaseks ülesandeks viia riigist välja potentsiaalne terrorist. Aga kinnipeetu Akimi identiteedis on eksitud ja teda tahetakse viia tagasi Kabuli, kus ta pole kunagi käinudki!

KUMMIVILIN 2. JÄÄRALLI
(Režissöör Hallvard Bræin, Norra 2016)
Uljaspea Roy vabaneb vanglast pärast seda, kui istus seal pärast illegaalsest tänavarallist osavõtmist ja tal on kindel plaan oma elu taas rajale saada ja olla oma tütrele Niinale heaks eeskujuks. Kui aga Roy sõbranna Sylvia talle “vanglast väljasaamise”-peo korraldab, tulevad kohale ka mõned tema vanad kihutamis-vaenlased ning esitavad talle väljakutse võtta osa uuest võidusõidust.

SUPERALIBI
(Režissöör Philippe Lacheau, Prantsusmaa 2017)
Gregi edukas ettevõte alibi.com loob inimestele oma saladuste kaitsmiseks alibeid. Kuna tema tüdruk Flo vihkab valetajaid, otsustab Greg teeselda, et töötab stjuuardina. Olukord muutub üha keerulisemaks, kui Greg on vale varjamiseks sunnitud rääkima aina uusi valesid. Takkapihta mõistab Greg Flo vanematega tutvudes, et tema tulevane äi juhtub olema üks tema kliente...

PINGVIINIDE MARSS 2. KUTSE
(Režissöör Luc Jacquet, Prantsusmaa 2017)
Film jutustab loo noorest pingviinist, kes nagu iga teine enne teda, asub talve saabudes teekonnale tundmatu eesmärgi poole. Tema 45-aastase vanema mälestuste ja silmade läbi mõtiskleme selle maagilise kutse üle ja jälgime detailselt pingviini sel rängal retkel, näeme tema kahtlusi, hirme ja väljakutseid, mis teda igal sammul ees ootavad.

ARMASTUSE AJALUGU
(Režissöör Radu Mihaileanu, Prantsuse, Kanada, Rumeenia, USA 2016)
New York, 21. sajand. Leo elab mälestustega oma elu armastusest. Hoolimata valusast minevikust võtab ta koos oma parima sõbra Brunoga elu rõõme ja muresid vastu väsimatu ja pöörase huumoriga. Teisel pool linna, Brooklynis, üritab teismeline Alma sihikindlalt leida oma emale ideaalset meest.

RONG BUSANISSE
(Režissöör Sang-ho Yeon, Lõuna-Korea 2016)
Salapärane viiruspuhang tõukab Korea eriolukorda! Kui tuvastamata viirus üle riigi levib, kuulutab Korea valitsus välja kaitseseisukorra. Reisijad ekspressrongil Busanisse, linna, mis on viiruspuhangu edukalt tagasi tõrjunud, peavad võitlema oma ellujäämise nimel...

JÄNESTE KOOL. KULDSE MUNA VALVURID
(Režissöör Ute von Münchow-Pohl, Saksamaa 2017)
Suurlinna jänesepoiss Max satub auväärsesse Lihavõttejäneste Kooli ja jääb sinna lõksu. Õpilasi hoiab hirmu all kurikaval rebasepere, kes tahab kevadpühad enda kontrolli alla saada.

PALJAJALU PARIISIS
(Režissöör Dominique Abel & Fiona Gordon; Prantsusmaa, Belgia 2017)
Fiona, Kanada väikelinna raamatukoguhoidja, saab oma 88-aastaselt Pariisis elavalt tädi Marthalt murekirja. Fiona hüppab esimese lennuki peale, aga avastab kohale jõudes, et Martha on kadunud. Hädade ja õnnetuste rahes kohtab ta Domi, meelitajast egotsentrilist kodutut, kes ei jäta teda rahule. Lõbus ja hoogne lugu kolmest omapärasest Pariisis ekslevast inimesest.

ZOOLOOGIA
(Režissöör Ivan Tverdovski, Venemaa, Prantsusmaa, Saksamaa 2016)
Nataša on keskealine üksildane loomaaia administraator, kes kannatab päevast päeva kolleegide kiusamist ning elab koos jumalakartliku emaga. Tema hallid argipäevad mööduvad üksluiselt ja elul näivad puuduvat igasugused helgemad väljavaated. Nataša saatus saab aga uue ja ootamatu kursi, kui ta ühel hommikul avastab, et talle on kasvanud saba.

PIHTIMUSED
(Režissöör Roberto Ando, Itallia 2016)
Luksushotell. Selts poliitikuid on heaks kiitmas surmavat plaani. Munk. Enesetapjalik majandusteadlane. Pihtimus. Film saladustest ja võimust. Saksamaa rannikul luksushotellis on toimumas G8 tippkohtumine. Maailma mõjuvõimsamad majandusteadlased on kogunenud, et täide viia ümberkorraldus, mis jätab jälje kogu maailma majandusele.

SIVI UNESEIKLUS
(Režissöör Catharina "Catti" Edfeldt, Lena Hanno Clyne, Rootsi 2016)
Siv on vaimustatud uuest klassiõest Cerisiast. Cerisia on omamoodi riides ja tal on oma arvamus. Kui Cerisia Sivi endale ööseks külla kutsub, on Siv üliõnnelik. Äkki tahab Cerisia tema sõber olla? Sivil oma südamesõpra ju polegi. Õhtu kujuneb aga teistuguseks. Korteris on liiga palju uksi ja imelik lõhn. Kui Siv keset ööd ärkab, tahab ta kohe koju minna. Aga kus on Cerisia? Oma toas teda pole. Siv läheb mööda pimedat ja vaikset korterit Cerisiat otsima.

KUUES KORD
(Režissöör Maarit Lalli, Soome 2017)
„Kuues kord“ on tragikomöödia seksisõltlastest: naisest, kes teab kuidas „jah“ öelda ning mehest, kes ei tea kuidas „ei“ öelda. Annika on eradetektiiv. Isehakanud ja mitte kõige parem oma töös. Ricky on kinnisvaramaakler - mees, kellel on vaja kahte kalendrit, ühte töö ja teist naiste jaoks. Annika ja Ricky kohtuvad. Kõik, mida Annika tahab, on seks, ning Ricky jaoks on see igati sobiv. Suhe toimib hästi vastastikusel mõistmisel – kuni kuuenda korrani. "Kuues kord" on portree kaasaegsetest linnainimestest, kes oma elu rõõmsalt segamini pööravad.

VÄIKESE VARESE SUUR VÕIDUSÕIT
(Režissöör Ute von Münchov-Pohl, Sandor Jesse, Saksamaa 2015)
Ninakas väike vares hävitab kogemata ära varud, mida loomad vajavad, et talve üle elada. Et varusid uuesti taastada, peab ta võitma seebikarbist autode ralli ja teenima auhinnaraha. Aga tormiline võidusõit läbi metsa on täis keerdkäike ja üllatusi, selle lõpuks on Vares omandanud midagi sellist, mida raha eest osta ei saa: sa mõistab meeskonnatöö, tõelise sõpruse väärtust ning vastutuse tähtsust.

LÕVINAINE
(Režissöör Vibeke Idsøe, Norra, Saksamaa, Rootsi 2016)
„Lõvinaine“ põhineb norra kirjaniku Erik Fosnes Hanseni samanimelisel teosel, mis ilmus aastal 2006. Loo tegevus toimub Norras aastatel 1912 – 1937 ja jutustab eepilise ning kauni loo Evast, kes sündis kollase karvkattega kaetuna. Evat uurivad alandaval viisil arstid, kiusavad koolikaaslased ning tal tuleb silmitsi seista oma isa pideva häbitundega. Vaatamata väljakutsetele, millega Eval tuleb rinda pista tänu oma erilisele välimusele, suudab ta luua ja elada ebatavalist elu.

PÜROMAAN
(Režissöör Erik Skjoldbjærg, Norra 2016)
Püromaan teeb oma esimese süütamise ühes rahulikus külas. Järgnevad nädalad toovad kaasa terve rea tulekahjusid, mis külvavad väikses kogukonnas hirmu. Kardetakse põrgu lahtipääsemist Maa peal, kuid kohalik politseinik avastab mõistusevastase tõe: püromaaniks osutub kohalik tuletõrjuja, kes on ka tuletõrjeüksuse pealiku poeg.

MAAGILINE JÕULUKARP
(Režissöör Jacob Ley, Taani 2016)
8 aastane Julius elab lastekodus. Poiss palub tihti õpetajal jutustada lugu, kuidast ta kunagi jõuluõhtul beebina lastekodusse toodi. Julius ootab õhinal jõule, lootuses, et ehk avaldab jõuluvana nüüd talle tema päritolu saladuse.

PISUT PÕRUNUD
(Režissöör Paolo Virzi, Itaalia - Pranstusmaa 2016)
Beatrice on pidevalt lobisev fantaseerija, iseenda väljamõeldud miljonärist krahvinna, kes usub siiralt, et on sina peal kõigi maailma kuulsustega. Donatella on tätoveeringutega kaetud introvert, haavatav noor naine, kes on vangis iseenda saladuste sees. Nad mõlemad on kaasaegse, kuid samas kindla psühhiaatriakliiniku Villa Biondi patsiendid.

SOLANI JA LUDVIGI SUUR JUUSTURALLI
(Režissöör Rasmus A. Sivertsen, Norra 2015)
Kui harakas Solan kuuleb traditsioonilise Juusturalli toimumisest oma kodulinnas ja naaberkülas, otsustab ta tingimata osa võtta. Lõpuks ometi võimalus näidata end tõelise rallitšempionina.

LAHENDAMATA JUHTUM: PUDELIPOST
(Režissöör Hans Petter Moland, Taani 2015)
Samuel ja Magdalena, ühes Taani religioosses kogukonnas üles kasvanud õde ja vend, kaovad jäljetult. Samal ajal ilmub Kopenhaageni politseiprefektuuris välja 8 aastat vana pudelpost, milles on vangistatud poisi appikutse.

LAHENDAMATA JUHTUM. FAASANIJAHT
(Režissöör Mikkel Nørgaard, Taani 2015)
1994. aastal leitakse ühest suvilast brutaalselt mõrvatud noored kaksikud. Tõendid osutavad suvila lähedal asuva internaatkooli kõrgklassist õpilaste pundile, kuid uurimine suletakse, kui üks kohalik kuriteo üles tunnistab...

TÄIUSLIKUD VÕÕRAD
(Režissöör Paolo Genovese, Itaalia 2016)
Kui hästi me tegelikult oma lähedasi tunneme? Õhtusöögilauas otsustab seitsmeliikmeline sõpruskond mängida ohtlikku mängu. Igaüks neist asetab lauale mobiiltelefoni ja soostub kõik sõnumid ja kõned avalikustama, eesmärgiga näidata, et neil pole midagi varjata. Tegevus, mis esmapilgul näib sõpradevahelise mängulise meelelahutusena, muutub peagi millekski palju mürgisemaks, kui selgub, et sõnumid paljastavad tõsiasja kui vähe nad oma elukaaslaste ja tuttavate kohta teavad.

VIIMANE KUNINGAS
(Režissöör Nils Gaup, Norra 2016)
Aasta 1204. Norrat lõhestab kodusõda. Kasejalgade (Birkebeiner) abiga peab Norra kuningas ellujäämisvõitlust kiriku ja piiskopi käsilastega, kes võidu nimel ei löö risti ette ühegi meetodi ees.

SUBURRA: VALU, VERI JA VÕIMUVÕITLUS
(Režissöör Stefano Sollima, Itaalia 2015)
Suburra on iidse Rooma linnaosa nimi, kus sündis Julius Caesar ja mis sai tuntuks oma punaste laternate tänavate poolest. Colosseumist põhja poole jäävas linnaosas rahuldasid aastasadu oma kirgi ja sõlmisid räpaseid tehinguid nii töölisklass kui impeeriumit juhtiv eliit.

ÕPETAJA KONN
(Režissöör Anna van der Heide, Holland 2016)
„Mõnikord olen ma konn. See on minu saladus. Keegi peale teie ei tohi seda teada.” Sita, Wouter ja teised õpilased naeravad, arvates, et õpetaja tegi head nalja. Kuni ta ühel päeval, veetaimed juustes, klassi astub. Ta riided on märjad ja rebenenud ning ta väidab, et teda ründas toonekurg. Sellest saab alguse naljakas ja põnev seiklus.

KUNINGAS KRISTIINA
(Režissöör Mika Kaurismäki, Soome, Kanada, Saksamaa, Rootsi 2015)
Kirgi küttev draama Rootsi ajaloo kuulsusrikkaima kuninga Gustav II Adolfi silmapaistvast tütrest Kristiinast (Malin Buska). Teadmishimulisest noorest tüdrukust, keda isa surma järel hakati troonipärijaks kasvatama. Eneseteadlikust tüdrukutirtsust vormiti mehelik ja jõuline liider, kes tundis end mugavalt mõõgaga veheldes või kreekakeelset filosoofiat lugedes, ent kes ei suutnud hakkama saada segadusega, mida temas tekitasid naiselikud impulsipursked.

TAJ MAHAL
(Režissöör Nicolas Saada, Prantsusmaa 2015)
Pärast vanemate lahkumist õhtusöögile, kuuleb Mumbais Taj Mahali hotellituppa üksinda jäänud 18-aastane Louise koridorist kahtlaseid hääli. Loetud hetkedega mõistab ta, et on sattunud terrorirünnaku keskmesse. Ainus side välismaailmaga on mobiiltelefon, millega tal on võimalik pidada ühendust isaga, kes omakorda püüab kaoseks muutunud linna teisest otsast meeleheitlikult tütreni jõuda. Ohtudega silmitsi seistes, tuleb Louise’il veeta pikk öö üksinduses. See öö muudab teda jäädavalt.

JOSEPHINE, RASE JA IMELINE
(Režissöör Marilou Berry, Prantsusmaa 2016)
Viimaks ometi on Josephine leidnud endale ideaalse mittesuitsetavast, kassiarmastajast ja superkokast mehe, tõelise hingesugulase! Nad on olnud juba kaks aastat armunud ning kõik sujub kui lepase reega. Aga ühtäkki taipab naine, et ta on... rase. Sestap on aeg täielikuks elumuutuseks! Temast peab saama vastutustundlik täiskasvanu, aga ta ei tohi saada oma ema sarnaseks. Ta peab hoidma oma mehe ligi ning hoiduma liigsest lustilöömisest sõpradega. Takkatraavi tuleb tal öelda oma õele, et sel tuleb lõplikult tema juurest minema kolida. Probleeme on omajagu, aga Josephine saab need kõik ületatud ainult temale omasel viisil.

PARADIIS MAA PEAL
(Rezhissöör Kay Pollak, Rootsi 2015)
Südamlik lugu inimestest, kes elavad väikeses Ljusåkeri külas, mis on Rootsi üks põhjapoolsemaid kohti. Lugu on liigutav ja humoorikas, räägib armastusest, muusikast ja tantsust ning nende võimest inimesi muuta.

ÜHETEISTKÜMNES TUND
(Režissöör Anders Morgenthaler, Taani, Saksamaa 2015)
Maria (Kim Basinger) on ilus ja edukas ärinaine, kes võitleb oma suurima soovi täitumise eest – tuua ilmale lapsuke. Pärast järjekordset raseduse katkemist teatab arst Mariale, et ta on lapse kandmiseks liiga vana. Kogu Maria maailm kukub kolinal kokku. Murtuna ning võimetuna oma saatusega leppima, läheb Maria meeleheitlikule ja ohtlikule teele, et oma unistus emadusest teoks teha.

SIPELGAPOISS 3
(Režissöör Ask Hasselbalch, Taani 2016)
On suvi ning Pelle veedab oma tüdruksõber Idaga lõbusalt aega. Järsku hakkavad hargnema kummalised sündmused: välja ilmub uus superkangelane, kes jätab Sipelgapoisi häbisse...

EDGAR ALLAN POE EBATAVALISED LOOD
(Režissöör Raul Garcia, Prantsusmaa 2015)
See film koosneb viiest Edgar Allan Poe loost, mis omavahel kokku seotud, kuid igaüks neist on tehtud sellises graafilises stiilis, mis sobib kõige paremini just selle looga ning on inspireeritud nendest kujutavatest kunstnikest ning illustraatoritest, kelle stiil väljendab kõige paremini Poe tumeda universumi psühholoogilist sügavust ja keerukust.

MEES NIMEGA OVE
(Režissöör Hannes Holm, Rootsi 2015)
Ove on kuldsete kätega, siira südamega ja praktilise mõtlemisega mees. Majapidamises pole tööd, mida ta teha ei oskaks ning noorema generatsiooni meeste abitus ajab tal harja punaseks. Ent pärast oma naise ja elu armastuse surma ning seda, kui ta vallandatakse rongitehasest, kus ta terve elu tööd rügas, on Ovel üha raskem end tegudele sundida.

MINA JA KAMINSKI
(Režissöör Wolfgang Becker, Saksamaa 2015)
Kehvapoolne noor ajakirjanik üritab oma karjäärile uut hoogu sisse anda kirjutades eluloo kunstnikust, kes on unustatud, kuid ikka veel elus – see on möödunud sajandi geenius Kaminski. Ta üritab korraldada vana kunstniku kadumist, et seoses sellega jõuda oma tulevase raamatuga lehtede esikülgedele. Selle asemel satub ta aga seiklusrikkale teekonnale koos Kaminskiga…

SEE JUHTUS ARDENNIDES
(Režissöör Robin Pront, Belgia 2015)
Vennad Dave ja Kenneth saavad taas kokku siis, kui Kenneth vabaneb pärast 4-aastast vangistust untsuläinud sissetungi eest. Kenneth on valmis sukelduma pea ees narkootikumidesse, mis ta juba varemgi lõksu on meelitanud. Mõlemad – Dave ja Kennethi endine tüdruk-sõber Sylvie – on aga “puhta” elu pooldajad. Narkootikumid, kuriteod ja vennasidemed tekitavad selle tumeda ja kriminaalsust täis teekonna Ardennides.

MACADAMI LOOD
(Režissöör Samuel Benchetrit,Prantsusmaa 2015)
Hoone korterelamute kompleksis. Üks katkine lift. Kolm kohtumist. Kuus tegelast.
Kas Sternkowitz suudab ratastoolist tõusta, et püüda öise halastajaõe armastust? Kas endassesulgunud teismeline Charly saab endale 80-ndate näitlejanna Jeanne Meyeri rolli? Ja mis saab astronaut John McKenziest, kes kukkus maa peale ja kelle proua Hamida enda juurde tõi?


KAKS KAMRAADI JA KAVAL MÄGER
(Režissöör Rasmus A. Sivertsen, Norra 2015)
Ühel päeval satub meeleheitel noor daam vanasse raudteetunnelisse, kus elavad koos kaks parimat sõpra. Tüdruku isa on geniaalne teadlane, kelle on pantvangi võtnud jube kurikael, kes sunnib teda inimestest roboteid tegema. Kaks kamraadi ja tüdruk otsustavad minna koos kavala mägraga pöörasele päästemissioonile.

ROXETTE'I PÄEVIKUD
(Režissöör Jonas Åkerlund, Rootsi 2016)
Roxette’iga juhtus aastatel 1986-1995 kõike ja rohkemgi veel. Nende kuldaastate jooksul salvestati sadu tunde filmimaterjali ja selle eesmärgiks oligi püüda lindile “kõik”. Kaasas käidi stuudios, lava taga, proovides ja kontsertidel. Need on väga privaatsed salvestused ühest ajaloo kõige võimsamast ansamblist.

MODELL
(Režissöör Mads Matthiesen, Taani 2016)
Kui tõusev modell Emma saab võimaluse teha tõeks oma unistus – saada rahvusvaheliseks top-modelliks, jätab ta oma tavaelu Taanis ja kolib Pariisi. Fotosessioonil tema uues kodulinnas kohtab ta kütkestavat fotograafi Shane Whaite’I ja nad armuvad. Kuid nende suhe muutub peagi Emma jaoks ohtlikuks ja kummituslikuks kinnismõtteks.


BOCCACCIO DEKAMERON
(Režissöör Paolo & Vittorio Taviani, Itaalia 2015)
Firenze, Itaalia, on aasta 1348. Katk möllab Toscana elanike seas, grupp noori mehi a naisi varjuvad kaugesse külla Firenze ümbruse mägedes. Elades koos kogukonnana otsustavad nad üksteisele lugusid jutustada, üks lugu päevas, et viia mõtted kohutavalt olukorralt eemale.

OLEN ELULT KÕIK SAANUD
(Režissöör Mika Kaurismäki, Soome 2015)
Naljakas film koju tagasiminekust ja ammu kadunud suhete taaselustamisest silmnähtavalt võimatute inimestega. Tiina otsustab hakata taas suhtlema oma elatanud ning üksi elava boheemlasliku isaga.

VÄIKE TOM JA VÕLUPEEGEL
(Režissöör Ernesto Padrón Blanco, Hispaania 2015)
Võlumaailmas läheb väike aga vapper VÄIKE TOM oma elu seiklusele, et vabastada kuningriik nõidusest ja võita ilusa printsessi käsi ning pool kuningriiki. Aga kes on siiski tema tõeline armastus: kuninga tütar või söakas vargaplika?

APPI, MA KAHANDASIN OMA ÕPETAJA
(Režissöör Sven Unterwaldt Jr, Saksamaa 2015)
Keegi ei taha uskuda, et 11-aastane Felix kooli direktrissi päriselt 15-sentimeetriseks kahandas. Ega ta isegi ei tea, kuidas see juhtus, ega sedagi, kas sellel võis olla äkki pistmist kooli vana asutaja vaimuga. Aga paraku mässab ja möllab igati tõsine probleem minidirektrissi näol tema seljakotis.

KOMMUUN
(Režissöör Thomas Vinterberg, Taani 2016)
Erik ja Anna on akadeemiline paar, kellel on unistus. Koos oma tütre Frejaga panevad nad püsti kommuuni Eriku hirmsuures villas Kopenhaageni eliitlinnaosas. “Kommuun” on humoorikas ja delikaatne, aga samas ka valulik ja liigutav portree tervest põlvkonnast. Film on õrn, aga samas ka vastuoluline deklaratsioon armastusest tervelt põlvkonnalt idealistidelt ja unistajatelt, kel pole juba kaua aega reaalsusega kontakti olnud.

DOKTOR PROKTORI AJAVANN
(Režissöör Ärild Fröhlich, Norra 2015)
Armuvalus Doktor Proktor on ajas tagasi rännanud ja püüab meeleheitlikult muuta ajalugu. Ta tahab takistada oma kalli Julietta ja hirmsa Claude Cliché pulmi, aga jääb teise aega lõksu. Lisa ja Nilly, doktori noored abilised ja naabrid, peavad taas mängu astuma. Nad viivad Ajavanni tagasi minevikku ja püüavad doktorit aidata.

LAINE
(Režissöör Roar Uthaug, Norra 2015)
Tõeliselt raputav thriller, mille peaosas on geoloog, kes püüab päästa, mis päästa annab, pärast seda kui hiiglaslik looduskatastroof ähvardab populaarse vaatamisväärsuse maa pealt ookeanisse pühkida.

JÄÄRAD
(Režissöör Grímur Hákonarson, Island, Taani, Norra, Poola 2015)
Kauges Islandi karjapidamisorus elavad kaks venda, kes pole omavahel 40 aastat rääkinud. Nad võtavad taas ette ühise asja, et päästa seda, mis neile kõige kallim - oma lambakari. See on liigutav lugu kirest, inimese ja looduse vahelisest sidemest ning perekonna tähtsusest, mille taustaks on hingematvalt kaunid Islandi loodusvaated.

VÄIKE DRAAKON KOKOSAURUS
(Režissöör Nina Wels, Hubert Weiland, Saksamaa 2015)
Väike tulelohe Kokosuarus saab ülesande valvata tulehakatist, mis aitab lohedel tuld pursata, kuid rohuhunnik varastatakse tema nina alt! Kokosaurus läheb kadunud tulehakatist otsima, abiks lohe Oskar ja okassiga Matilda.

SÜÜTUSE MÄGI
(Režissöör Dagur Kári , Island 2015)
Fusi on 40-aastane mees ja alles kogub julgust, et täiskasvanute maailma astuda. Ta kulgeb läbi päevade, mille võtmesõnaks on rutiin. Kui tema ellu tulevad aga särtsakas naine ja 8-aastane tüdruk, on ta sunnitud selle hüppe tegema.

OPERATSIOON ARKTIKA
(Režissöör Grethe Bøe-Waal, Norra 2015)
Suurejooneline seiklusfilm kogu perele, mille tegevus toimub Svalbardi lähistel Põhja-Jäämeres – kohas, kus talvetormid on maad võtmas ja päiksevalgus kustumas. 13-aastane Julia ning tema 8-aastased kaksikutest õde Ida ja vend Sindre satuvad traagilise eksituse tõttu üksikule Poolkuu saarele.

KRIBINAL-KRABINAL KINGIJAHILE
(Režissöör Albert Hooft, Paco Vink, Holland 2014)
Maailma parim kingitus on sõprus. Kolmest lemmikloomast koosnev seltskond: mänguhimuline tuhkur Fredi, armas kanaarilind Kaari ja kõiketeadjast raagritsikas Takki asuvad teele, et endale ja oma loomadest sõpradele Pühalt Nikolauselt kinke paluda. Reis on täis seiklusi ja loomade sõprus pannakse tõsiselt proovile.

KÕRVALEKALLE
(Režissöör Alice Winocour, Prantsusmaa 2015)
Vincent on Prantsusmaa eriüksuste sõdur, kes on just Afganistanist tagasi tulnud ning kannatab post-traumaatilise stressi all. Ta palgatakse kindlustama Jessie turvalisust. Jessie on rikka Liibanoni ärimehe naine, kes elab nende luksusvillas „Maryland“. Vincent hakkab aga kogema meeletut kütkestavust naise suhtes, keda ta kaitsma peab ning tundub, et ta muutub lausa paranoiliseks. Seda muidugi mitte juhul, kui tal õigus on ja oht ongi tegelikult väga lähedal.

MUSTAD HINGED
(Režissöör Francesco Munzi, Itaalia 2014)
Mahklakas lugu Calabria lõunaosas elavast kriminaalsest perekonnast on omamoodi kaasaegne vestern, kus veritasu ja kättemaksujanu on tavalised ning ainuvõimalikud ettekujutused õiglusest.

VIPLALA
(Režissöör Tim Oliehoek, Holland, Belgia, Luksemburg 2014)
Vahva ja meelelahutusliku koguperefilmi nimiosaliseks on kümnesentimeetrine olevus Viplala, kes on pärit maalt, kus kõik oskavad võluda, kuigi nad ise nimetavad seda tinistamiseks. Kuid Viplala ei oska väga hästi tinistada, ta tunneb seepärast häbi ja otsustab oma maalt lahkuda. Roomanud läbi pika koridori, satub ta perekond Blomi kööki.

MEHED JA KANAD
(Režissöör Anders Thomas Jensen, Taani 2015)
Filmi sündmustik keerleb kahe erilise loomuga venna Eliase (Mads Mikkelsen) ja Gabrieli (David Dencik) ümber. Pärast isa surma saavad vennad, kes niigi teineteist eriti ei armasta, oma isa testamendist teada, et nad on lapsendatud. Hoolimata erimeelsustest otsustavad Elias ja Gabriel otsida üles oma bioloogilise isa ja asuvad teele saarele, kus nende isa elab. Vahepeal ootab aga Eliast ja Gabrieli ka üllatus. Ümbritsetuna saare paljudest veidratest asukatest, avastavad Elias ja Gabriel kõige jahmatavama, kuid samas ka vabastava tõe enda ja oma perekonna kohta.

KOJUTULEK
(Režissöör Zhang Yimou, Hiina 2014)
Kultuurirevolutsiooni aastad Hiinas. Lu Yanshi (Chen Daoming) ja Feng Wanyu (Gong Li) on õnnelik abielupaar, kes on sunnitud lahus olema: Lu arreteeritakse ja saadetakse poliitvangina töölaagrisse, kus saab õnnetuses viga. Lu vabaneb revolutsiooni viimaste päevade ajal ning avastab koju saabudes karmi tõe: tema armastatud naisel on mälukaotus ja ta mäletab oma minevikku ainult osaliselt, ka ei tunne naine oma meest ära ja ootab endiselt abikaasa kojutulekut. Lu otsustab enda ja oma naise mineviku päästa ja tema mälu uuesti ellu äratada.


PULMAKAOS
(Režissöör Philippe de Chauveron, Prantsusmaa 2014)
Sõpru saab valida, pereliikmeid mitte! Marie ja Claude Verneuil on korralikud prantslased. Nende kolm vanemat tütart otsustavad aga isa-ema meelehärmiks abielluda erinevat usku ja rahvust meestega: Isabelle araablasega, Odile juudi ja Ségolène hiinlasega Ent kui pere pesamuna Laure ühel ilusal päeval teatab, et tema väljavalitu on pärit Aafrikast, pöörab see perekonna elu täielikult pahupidi.

SEKSITERAAPIA
(Režissöör Josh Lawson, Austraalia 2014)
See on pöörane romantiline komöödia seksist, saladustest, saatusest ja fetišitest, mida näidatakse viie tavalise abielupaari elu ning ihade kaudu. Lawsoni kõrvetav ning vahelduva eduga šokeeriv stsenaarium moodustab kokku loo, mis uurib seksuaalfetišite diapasooni ning vastukaja sellele, kui neid teistega jagama hakatakse. Filmis teeb kaasa terve rida andekaid näitlejaid.

SIPELGAPOISS 2 – PUNASE TIGEDIKU KÄTTEMAKS
(Režissöör Ask Hasselbalch, Taani 2015)
Sipelgapoiss on populaarsem kui kunagi varem. Tema vastane, Albert Gæmelkrå, ehk Kirp, on võidetud ja nüüd veedab ta oma päevi kindlalt Dragsborgi instituudi keldris. Äsja 13-aastaseks saanud Pelle naudib superkangelase elu. Ideaalses maailmas oleks Ida Pelle tüdruk-sõber. Aga reaalsus on teine – Pellel on täiesti ootamatu rivaal Ida tähelepanule: uus poiss koolis, kes on omal moel palju kohutavam vastane, kui Kirp kunagi oligi.

1001 GRAMMI
(Režissöör Bent Hamer, Norra, Saksamaa 2014)
Norra teadlane Marie on seminaril Pariisis. Oma enda pettumusteskaalal toob see talle terve kilo jagu pettumusi ja tuska, aga nagu lõpuks selgub, siiski ka armastust.

OTSING
(Režissöör Michel Hazanavicius, Prantsusmaa, Gruusia 2014)
Teine Tšetšeenia sõda. Aasta 1999. Film jutustab inimlikust seisukohast väga võimsa loo sõjalisest konfliktist läbi nelja inimese elu, kes on saanud kokku tänu saatuse šokeerivate keerdkäikudele.

PIMMI JA PAMMI SUUR SEIKLUS
(Režissöör Gioia Smid, Holland 2014)
Kassid Pimm ja Pamm on parimad sõbrad, kes elavad Proua juures. Ühel päeval viivad Proua õetütred Tracey ja Stacey kassid parki piknikule. Tüdrukud aga tahavad kasse endale ja mõtlevad nende röövimiseks salaplaani.

TORISEJA
(Režissöör Dome Karukoski, Soome 2014)
TA RIKUB ÄRA SU PÄEVA! „Toriseja“ on lugu pahurast papist, kelle vana kooli põikpäisus pannakse proovile, kui ta on sunnitud pärast ränka kukkumist kolima elama suurde linna oma särava ja nutika minia juurde. Need kaks lähevad silmapilk karvupidi kokku, absoluutselt lõbusate tagajärgedega ning üsna pea soovib minia tema väljakolimist.

POISS KULDSETE PÜKSTEGA
(Režissöör Ella Lemhagen, Rootsi 2014)
Suvevaheaeg on just alanud ja Mats on täpselt samasugune laps nagu kõik teisedki. Aga siis, kui ta leiab paari pükse, mis sisaldavad uskumatut kogust raha, muutub kõik! Äkitselt on terve maailm tema jalge ees ja Mats võib täita oma unistused.

SIIN ON HAROLD
(Režissöör Gunnar Vikene, Norra 2014)
Harold on koos oma naise Marnyga juhtinud edukat äri „Lunde Mööbel“ juba üle 40 aasta. Sellele kõigele tuleb aga lõpp siis, kui IKEA otsustab avada uue suprekaubamaja just Haroldi väikese mööblipoe kõrvale.

LABÜRINT
(Režissöör Douglas Boswell, Belgia, Hollandi 2014)
14-aastane Frikke orienteerub suurepäraselt arvutimängude maailmas, aga sel ühel mängul on varuks omapärane ja šokeeriv üllatus: selles on vastasteks päris lapsed ja päris loomad, kelle elud on mingil müstilisel moel mängu labürinti üles laetud. Kas mängida või mitte mängida, selles on küsimuse, eriti siis, kui kübermaailmas on sulle armsate inimeste ja loomade elud kaalul.

MUUMID RIVIERAL
(Režissöör Xavier Picard, Hanna Hemilä, Soome, Prantsusmaa 2014)
Multifilmis „Muumitrollid Rivieras” näete kogu muumide perekonda. Koos võetakse ette lõbus seiklus glamuurses Rivieras. Piripiiga on võlutud ühe elumehe tähelepanust ja Muumitroll õpib, et armukadeduse uss võib valusalt hammustada.

VÄIKE TONT
(Režissöör Alain Gsponer, Saksamaa 2013)
Kakukivi lossis elutses igiammustest aegadest peale väike tont. Päeviti ta magas, aga öösel, kui lossi jalamil asuva linnakese raekoja tornikell kesköötundi lõi, ärkas väike tont üles. Ometi unistas ta kogu aeg, et võiks terve päeva üleval olla ja inimestega päevavalguses kohtuda.

ARMASTUS ESIMESEST HOOBIST
(Režissöör Thomas Cailley, Prantsusmaa 2014)
Arnaudi suvi tõotab tulla rahulik ja seda vaid hetkeni, mil ta kohtab Madeleine'i, ühtaegu kaunist ja järsusõnalist tüdrukut. Kui kaugele suudab minna aga Arnaud, et oma unistuste tüdrukuga sammu pidada? See on lugu armastusest. Või lugu ellujäämisest. Või mõlemad.

BØRNING - KUMMIVILIN
(Režissöör Hallvard Bræin, Norra 2014)
Kamp autoentusiaste otsustavad korraldada “keelatud tänavakihutamise” Oslost Nordkap’i – tee pikkuseks on 2208 kilomeetrit. 26 autot võtavad ritta ning alustavad väljakutset, mis on ühtaegu nii isiklik kui ka tehniline.

KAPTEN MÕÕKHAMMAS
JA LAMA RAMA AARE

(Režissöör John Andreas Andersen, Lisa Marie Gamlen, Norra 2014)
Kaks vaprat last asuvad kapteni ja tema meeskonnaga ohtlikule teekonnale, et leida üles kuningas Rufuse muinasjutuline aare. Kaasahaarav ja humoorikas seiklus, mis pakub mõnusat ajaviidet kogu perele.

TEINE VÕIMALUS
(Režissöör Susanne Bier, Taani 2014)
Kaks detektiivi ja parimat sõpra Andeas ja Simon elavad väga erinevat elu: Andreas on seadnud sisse elu kauni abikaasa ja pojaga, Simon aga on hiljuti lahutatud ja veedab enamuse vabast ajast kohalikus stripiklubis napsi võttes. Kuid kõik see muutub, kui need kaks kutsutakse välja lahendama narkaripaari kodutüli, kes on parajasti hullus vägivalla ja uimastite tsüklis.

ISAMAALINE MEES
(Režissöör Arto Halonen, Soome 2013)
Toivo veri on eriti võimas. Kui soome suusatiim Toivost kuuleb, mõistavad nad, et on leidnud väga väärtusliku salarelva. Tema veri võib parandada mistahes sportlase sooritust, olla nende “kütuseks” edule.

SOLANI JA LUDVIGI JÕULUD
(Režissöör Rasmus A. Sivertsen; Norra 2013)
Jõulud on kohe käes ja Ludvig tahaks kõige rohkem näha lund. Aga kui Teodor ehitab maailma võimsaima lumekahuri, satub see Herman Sahkeri, Villamäe Kuulutaja peatoimetaja kätte. Kõige enam maailmas tahab Sahker rekordilist lumesadu ning Solan ja Ludvig peavad tegutsema.

PÄÄSTMINE
(Režissöör Kristian Levring, Taani 2014)
Ameerika, 1870-ndad. Ümberasuja Jon tapab oma perekonna mõrtsuka ning ajab sellega vihale kurjakuulutava jõugupealiku Delarue’. Joni reedab tema enda korrumpeerunud ning argpükslik kogukond ning rahumeelne pioneer on sunnitud muutuma kättemaksuhimuliseks kütiks, kes jahib lindpriisid ja puhastab linna kurjategijatest.

VAHTRAMÄE EMIL JA IDA
(Režissöör P. Åhlin, A. Jaworski Björk, L. Persson; Rootsi 2013)
Kassisalu talus Vahtramäel Smålandis elavad Emil ja ta väike õde Ida koos isa Antoni, ema Alma, sulane Alfredi ja tüdruk Liinaga. Emil on armas väike poiss, kes aitab kõiki hea meelega, kuigi mõnikord tuleb aitamise asemel hoopis pahandus välja.
Pettson
PETTSON JA FINDUS –
VÄIKE TÜÜTUS, SUUR SÕPRUS

(Režissöör Ali Samadi Ahadi, Saksamaa 2014)
Vanataat Pettson elab väikses punases majas ja veedab oma aega puude lõhkumise ja igasugu veidrate tegevustega, töötab oma leiutiste kallal, käib kalal ja hoolitseb oma tibude eest. Ühel päeval kingib naabrinaine Beda , kes kõige eest alati südamlikult hoolitseb, Pettsonile pisikese kassipoja, et vanal mehel natukene seltsi oleks. Pettson paneb talle nimeks Findus

DOKTOR PROKTORI PUUKSUPULBER
(Režissöör Ärild Fröhlich, Norra 2013)
Kergelt hullumeelne doktor Proktor leiutab kogemata maailma võimsaima puuksupulbri. Kahe kohaliku põngerja ootamatust külaskäigust doktori majja saab alguse isemoodi sõprus ja sensatsiooniline äriprojekt. Krapsakas patsidega Lise ja pisike punapea Bulle aitavad doktor Proktori puuksupulbrit kogu maailmale tutvustada. Üllas tegevus muutub aga ohtlikuks, kui kuri hr Thrane oma kahe jõleda jõmpsikaga haruldast leiutist enda valdusse tahavad saada.


INIMKAPITAL
(Režissöör Paolo Virzi; Itaalia 2014)
Como järv, Itaalia. Ööl vastu jõululaupäeva saab jalgrattur löögi maasturilt ning sõidab teelt välja. Mis tol ööl tegelikult juhtus? Kuidas mõjutab see õnnetus kahe perekonna saatusi, millest üks on rikas Bernaschi ning teine pankroti äärel olev Rovelli?

SIPELGAPOISS
(Režissöör Ask Hasselbalch; Taani 2013)
12-aastast Pellet hammustab sipelgas ja pärast seda omab ta kõiki sipelga võimeid. Sipelgapoiss (Antboy) saab peagi aru, et ta pole oma kodulinnas ainus supervõimetega tegelane, tema suureks vastaseks on Kirp. Film on tehtud populaarse raamatusarja järgi, selle režissööriks on Kenneth Bøgh Andersen, kes on nii Oscari kui Kuldgloobuse omanik (Fighter, Catch That Girl, Submarino).

MEELETU AUGUST
(Režissöör Taru Mäkela; Soome, Tšehhi Vabariik, 2013)
ELSA (Kati Outinen) on keskealine kübarategija ja väikestviisi selgeltnägija, kes peab Helsingi kesklinnas 1962. aastal elegantset kübarapoodi. Tema elus on kõik selge ja korras kuni selle hetkeni, kui mees, keda ta kunagi armastas ja kelle ta äkitselt kaotas, ilmub mineviku varjuna välja.

BAMSE JA RÖÖVLITE LINN
(Režissöör Christian Ryltenius, Rootsi 2014)
Bamse, Väike Hüpik ja Shellman peavad päästma Vanaema Rebane Reynardi käest. Reynard ja tema röövlibande röövisid Vanaema ära, et ta ei saaks Bamsele äiksemett teha – see on selline mesi, mis teeb Bamsest maailma kõige tugevama karu.

NINASARVIK OTTO
(Režissöör Kenneth Kainz, Taani 2013)
Tublil 10-aastasel Topperil on elav kujutlusvõime. Ta igatseb väga oma isa, kes pidevalt merd künnab. Seepärast räägib poiss pööraseid lugusid isa kangelaslikest seiklustest. Kuna klassikaaslased seda merekaru kunagi näinud pole, peavad nad teda valevorstiks.

KADUMISE JÄRJEKORRAS
(Režissöör Hans Petter Moland, Norra 2014)
Nils puhastab lumest teid Norra talvistes ja metsikutes mägedes, ta nimetati hiljuti Aasta Kodanikuks. Nilsi poeg aga tapetakse millegi eest, mida too polnud teinud ning Nils tahab kättemaksu. Ja õiglust. Tema tegevus käivitab sõja taimetoitlasest gängsteri „Krahvi“ ja Serbia maffia bossi „Papa“ vahel. Sellest verevalamisest pole lihtne võitjana väljuda. Eriti mitte heaolu ühiskonnas. Aga Nilsil on midagi, mis töötab tema kasuks: rasked masinad ja algaja õnn.

WALESA - RAHVA LOOTUS
(Režissöör Andrzej Wajda, Poola 2013)
Aasta 1970, sadamalinn Gdansk, Poolas. Kommunistlikud võimud suruvad tööliste protestiavalduse veriselt maha. Protestijate seas on ka Lech Walesa, tavaline laevatehase tööline, kes üritab koos naise Danutaga hakkama saada oma elu igapäevaste probleemidega. Vastupidiselt kõigile reeglitele sai temast peagi liider revolutsioonis, mis lõppes mitte ainult diktatuuri lõpetamisega Poolas, vaid lagundas ka juba niigi mõrase Nõukogude impeeriumi.

TUHAT KORDA HEAD ÖÖD
(Režissöör Erik Poppe, Norra, Iirimaa, Rootsi 2013)
Rebecca on üks maailma parimatest sõjafotograafidest. Ta saab raskesti viga, kui pildistab Kabulis nais-enesetaputerroristi. Koju jõudes plahvatab veel üks pomm – abikaasa ja tütred esitavad talle ultimaatumi: kas töö või perekond.

LÕVISÜDA
(Režissöör Dome Karukoski, Soome, Rootsi 2013)
Teppo kohtab ilusat blondiini Sari’t ja armub. Aga see pole sugugi mitte tavaline armastuslugu. Teppo on neo-natside grupi keskne figuur ja kui ta kohtab Sari poega, ootab teda ees suur üllatus.


ME OLEME PARIMAD!
(Režissöör Lukas Moodysson, Rootsi 2013)
Stockholm aastal 1982. Kolm 13-aastast tüdrukut - Bobo, Klara ja Hedvig, kellele meeldib mööda linna ringi luusida ja tegevust otsida. Nad on vaprad ja karmid ja tugevad ja õrnad ja segaduses ja veidrad. Nad peavad endaga liiga varakult hakkama enesega hakkama saama. Nad peavad õhtusöögiks mikrolaineahjus kuumutatud kalapulki sööma, sest ema pole pubist veel koju jõudnud. Nad hakkavad ilma instrumentideta punkbändi tegema. Mis siis, et kõik ütlevad, et punk on surnud.

RÜÜTEL ROOSTE
(Režissöör Thomas Bodenstein, Saksamaa 2012)
Rüütel Rooste elu unistus on täitunud – ta on suure turniiri võitja. Aga õnn jääb üürikeseks, sest teda süüdistatakse varguses. Kuigi Rooste on süütu, jääb ta ilma nii rüütliaust kui ka lossist. Ta alustab võitlust, et taastada väärikus ning võita tagasi oma südamedaam. Ees ootab meeletu lahing - kaalul on õilsa rüütli elu ja kogu kuningriigi saatus.

VALSS MONICALE
(Režissöör Per Fly, Taani, Rootsi 2013)
Et saada elust kõik, tuleb maksta kõrget hinda! Monica on noor ja tulihingeline väikelinna tüdruk, kes tahab 1960-ndatel läbi lüüa lauljana lärmakates Stockholmi džässiklubides, vahest isegi New Yorgis. Kauni ning sensuaalsena alustab ta oma unistuste lauljakarjääri ning suurepärase laulja ja näitlejana läheb ta läbi džässi kuldajastu.

NÜMFOMAAN
(Režissöör Lars von Trier, Taani, Saksa, Prantsuse, Belgia, UK 2013)
Lars von Trieri mängufilm NÜMFOMAAN on helge ja poeetiline lugu naise erootilisest teekonnast alates sünnist kuni 50-nda eluaastani, mida jutustab peategelane Joe, kes on ennast ise liigitanud nümfomaaniks. Ühel külmal talveõhtul leiab vanapoiss Seligman väikselt kõrvaltänavalt poolteadvusetu ja läbipekstud Joe. Ta toob ta oma korterisse ning ravib ta haavu püüdes samal ajal mõista, kuidas naisel ometi sai nii juhtuda. Ta kuulab keskendunult terve ülejäänud aja, kuidas naine räägib oma lopsakat ja mitmetahulist elulugu, milles on rikkalikult suhteid ja ootamatuid seiklusi.

TEEKOND JÕULUTÄHENI
(Režissöör Nils Gaup, Norra 2012)
Kunagi ammu läks väike tüdruk Jõulutähte otsima. Julge tüdruk võtab Jõulutähe leidmiseks ette ohtliku teekonna. Eesmärgiks on vabastada kuningriik needusest ning tuua tagasi kadunud printsess. Teel kohtab ta vägevaid vaenlasi, kes tüdrukut igati takistada püüavad. Haarav seiklus viib nii väiksed kui suured vaatajad maagilisele talvevõlumaale.

HÄRRA MORGANI VIIMANE ARMASTUS
(Režissöör Sandra Nettelbeck, Saksamaa, Belgia, USA, Prantsusmaa 2013)
Sellest päevast, kui Pauline ulatab talle bussis abikäe, hakkab põikpäine ja tüdinenud Matthew Morgan tagasi õnne poole komberdama. Teda rabab jalust noore naise relvitukstegev vitaalsus ja vankumatu optimism ning vanaldasest õpetajast saab uskumatul kombel elu üliõpilane. Nad mõlemad peavad taastama usu inimestesse, kes hoolivad. Pauline tervitab uut sorti perekonna ideed ning Matthew leiab taas kontakti oma võõraks jäänud poja Miles’iga. Nende elu õppetundide kaudu leiavad nad kumbki omal moel taaskord armastuse ja lootuse.

LAHENDAMATA JUHTUM:
NAINE PUURIS

(Režissöör Mikkel Nørgaard, Taani 2013)
Pärast tulistamise uurimist, milles sai üks partner surma ja teine jäi halvatuks, määrati politseiülem Carl Murck vastloodud Osakonda Q, mis on vanade ja lootusetute juhtumite osakond. Ei lähe õieti päevagi enne, kui Carli kangekaelne iseloom viib nad tuntud naispoliitiku salapärase kadumise müsteeriumisse, kes viis aastat tagasi haihtus reisilaeva pealt. Loo ainsaks tunnistajaks on tema ajukahjustusega vend, kes leiti autotekilt meeleheitlikult karjumas.

POLITSEIAUTO PELLE TEGUTSEB JÄLLE
(Režissöör Rasmus A. Sivertsen ja Rune Spaans, Norra 2013)
Politseiauto Pellel on ülesandeks valvata Põhja Norra väikelinna juures oleva tutt-uue Kotkapargi suurimat väärtust – ohus olevat kotkaema ja tema muna. Kui kaks varganägu aga kotkaema ära varastavad ja Pelle on oma kapoti all munast kotkapoja välja haudunud, tuleb talle palju kohustusi juurde. Üldse ei aita asjale kaasa ka see, et Pelle sõber politseinik Richard on armunud ühte vargaplikadest.

21 MOODUST ABIELU TUKSI KEERATA
(Režissöör Johanna Vuoksenmaa, Soome 2013)
On 21 moodust abielu tuksi keerata. Sanna jaoks on see number piisav, et pidada armumist rumaluseks. Tema laialdased kogemused näitavad, et lahutus on armumise paratamatu lõppvaatus. Armastus ja seks on kaks erinevat asja, millest viimane kõlab tunduvalt paremini. Eriti kaine peaga. Kui on olemas 21 moodust abielu ära rikkuda, peab olema ka 21 moodust armumiseks.

SOOVIN, ET OLEKSID SIIN
(Režissöör Kieran Darcy-Smith, Austraalia 2012)
Neli sõpra naudivad puhkust Kagu-Aasia lõbustusparadiisis. Tagasi jõuab vaid kolm. Kohutavas teadmatuses saabuvad Dave ja Alice tagasi perede juurde, peas vasardamas küsimused Jeremy mõistatuslikust kadumisest. Kui ka Alice´i õde, Steph, koju jõuab, tuleb avalikuks räpane saladus. Kuid see on alles algus. Keegi neist teab, mis tol ööl Kambodža täiskuu all tantsides tegelikult juhtus.

KON-TIKI
(Režissöör Joachim Running, Espen Sandberg, Norra 2012)
Seiklusfilmi aluseks on kuulsa norralase, Thor Heyerdahli legendaarne merereis. 1947. aastal sooritas ta eepilise ekspeditsiooni, ületades Vaikse ookeani õblukesel balsapuust parvel nimega Kon-Tiki. Gigantsed vaalad, näljaste haiparvede rünnakud ja möirgavad tormid olid logiraamatusse juba ette sisse kirjutatud. Meeskond pidi kõvasti pingutama, et looduse stiihiate meelevallas ellu jääda. Riskantne ettevõtmine muutis nii maailma kui julgeid mehi, kes selles osalesid.

ÕED VAMPIIRID
(Režissöör Wolfgang Groos, Saksamaa 2012)
Kaunil suvepäeval peatub Bindburgi linna vaiksel tänaval kolimisauto. Sellest ronib välja neli kummalist kuju: isa, ema ja kaks 12-aastast tüdrukut. Ema tundub normaalne, aga ülejäänud kolm on kahvatu jumega ning veidralt riides. Need on hr ja pr Tepes oma tütardega. Ema on inimene, isa vampiir ning tüdrukud poolvampiirid, pealegi veel kaksikud. Pärast 12 aastat elu Transilvaanias otsustas pere ema rõõmuks Saksamaale kolida.

SIMON JA TAMMED
(Režissöör Lisa Ohlin, Rootsi, Saksamaa, Taani, Norra 2012)
"Igal perel on omad saladused"
Eepiline lugu räägib kahe Göteborgi perekonna sõprusest eelmise sajandi nelja- ja viieküm-nendatel aastatel. Noor Simon Larsson saab teada, et on lapsendatud ning tema isa on Saksa juut. Sõja loppedes läheb mees oma juuri otsima. Teekond kulgeb mööda inimhinge salasoppe, avastades elu suuri ja väikeseid müsteeriume.


LUDWIG II
(Režissöör Peter Sehr, Saksamaa 2012)
Täis idealismi astub Ludwig 18-aastaselt Baieri troonile. Ajal, mil valitsevad sõda ja vaesus, usub ta paremasse maailma ja tahab oma võimu kasutada selleks, et tema rahvas saaks elada rahus ja õnnes. Tema riik peab muutuma ilu keskuseks ja Ludwig otsustab kõik riigirahad paigutada teatrisse, muusikasse ja haridusse.

KAAPERDAMINE
(Režissöör Tobias Lindholm, Taani 2012)
India ookeanis seilav kaubalaev MV Rosen on teel sadamasse. Ootamatult ründavad alust Somaalia piraadid, võttes meeskonna pantvangi. Laeva kokk Mikkel (Pilou Asbæk) ja mehaanik Jan (Roland Møller) kistakse koos teiste meremeestega küünilisse mängu elu ja surma peale. Miljoneid dollareid lunaraha nõudvate piraatide ja laevakompanii tegevjuhi (Søren Malling) vahelise vägikaikaveo taustal rullub lahti karm psühholoogiline draama. Armutult realistlik ja pingeline linateos paneb vaataja põnevusest hinge kinni hoidma.

MUSTAD MÄNGUD
(Režissöör Oskar Thor Axelsson, Island 2012)
Eelmise sajandi lõpuaastatel muutus Islandi kriminaalne allmaailm. Suhteliselt süütu, väikeste kriminaalide ja petiste mängumaa, võeti organiseeritud ja vägivaldse maffia kontrolli alla. "Mustade mängude" tegevus toimub just nendel pöördelistel aegadel. Filmi aluseks on päriselt toimunud sündmused, raamistikuks Ecstasy-revolutsioon, kaks pangaröövi, suuremahuline kindlustuspettus ja suurim narko-operatsioon Islandi politse ajaloos.

MAKAAK MARCO
(Režissöör Jan Rahbeck, Taani 2012)
TERE TULEMAST BANAANIVABARIIKI! Makaak Marco töötab rannavalvurina, kuid enamuse ajast üritab ta võita kaunitar Lulu südant. See hakkab tal juba õnnestuma, kui äkki ehitab Marco rivaal Carlo tema rannale hiigelsuure ahvikujulise kasiino. Lulu on võluvast Carlost sisse võetud ning armukade Marco asub Carlo kummalise kasiino tausta uurima.

VALGE VANGISTUS
(Režissöör Petter Næss, Norra 2012)
Filmi VALGE VANGISTUS aluseks on Teise Maailmasõja-aegne tõestisündinud lugu. Pärast raevukat õhulahingut teevad nii Briti kui ka Saksa lennuk hädamaandumise. Kui mehed poolpõlenud lennukivrakkidest välja ronivad, leiavad nad end halastamatus Norra kliimas, keset inimtühja lumevälja. Saatuse iroonia tõttu leiavad mõlemad vaenupooled peavarju samast mahajäetud hütist.

JAHT
(Režissöör Thomas Vinterberg, Taani 2012)
Pärast lahutust läheb 40-aastasel Lucasel kõik jälle ülesmäge. Tal on uus naine ja uus töökoht. Pingutused teismelise poja Marcusega suhteid taastada kannavad vilja. Saabub ootamatu pööre - kulutulena leviv õel vale muudab valged jõulud masendavaks õudusunenäoks. Usaldamatus ja paranoia ajavad väikese kogukonna hüsteeriasse, sundides Lucast võitlema oma hea nime ja elu eest.

JOOMAHULLU PÄEVARAAMAT
(Režissöör Lauri Maijala, Soome 2012)
Helsinki joodiku Juha Bergi elu toetub kolmele vaalale – alkohol, seks ja vägivald. Rämedad pohmellid, hallukad ja muud jörmi elustiiliga kaasnevad jamad hakkavad Juhale lõpuks üle jõu käima. ”Joomahullu päevaraamat” on kange kokteil soome realismist ja mustast huumorist, mis nokib alati hästi. Filmi aluseks on Juha Vuorise samanimeline romaan.


KUI JÕULUMEES ALLA SAJAB
(Režissöör Oliver Dieckmann, Saksmaa 2011)
Charlotte ja Ben ei oleks iialgi arvanud, et jõulumees teeb hädamaandumise otse nende kodutänaval! Sellel tormisel päeval algavad seiklused, mis puudutavad nii suuri kui väikeseid. Möllama hakkavad isehakanud jõuluvanad, vihased pähklipurejad ja paljud teised põnevad tegelased...

TEEL PÕHJA
(Režissöör Mika Kaurismäki, Soome 2012)
Timo Porala on hinnatud kontsertpianist, kelle eraelu on karile jooksnud. Ühel päeval konutab Timo koduukse eest vanem meesterahvas Leo (Vesa-Matti Loiri), kes osutub tema isaks. Leo jättis oma kolmeaastase poja maha ja kadus 35 aastaks laia maailma.

KUMMI - TARZAN
(Režissöör Michael Hegner, Taani 2012)
Ivan Olsen on koolipoiss, kellel on suur mure. Koolis teda kiusatakse ja eriti vastik on kamp, kellele meeldib poisi pükstesse vett valada. Ivani isa on suur Tarzani-fänn ja pole poisi koolisaavutustega just eriti rahul. Ühel ilusal päeval aga saab Ivan võimaluse isa ootused mäekõrguselt ületada ning kiusupunnidele koht kätte näidata. Äkitselt ilmnevad poisil üleloomulikud võimed. Kas need muudavad tema elu lihtsamaks või keerulisemaks? Animafilm põhineb Ole Lund Kirkegaardi tuntud lasteraamatu „Kummi-Tarzan ja teised“ ainetel.

ID:A - IDENTITEET TUNDMATU
(Režissöör Christian E. Christiansen, Taani 2011)
Aliena ärkab Prantsusmaal jõe ääres, kõrval kott kahe miljoni euroga ning kõhu peal pikk arm. Boonuseks täielik mälukaotus. Lähimast linnast peavarju otsides avastab naine, et teda jälitatakse. Kohaliku hotellipidaja Pierre`i abiga õnnestub tal “saba” maha raputada. Peagi selgub, et Alienal on Taani aktsent ja sõit Taani on on ainus loogiline käik. Kohtumine tuntud ooperilaulja Just Orega annab sündmustele uue hoo ja saladuseloor hakkab langema. Ka jälitajad on tagasi ning Aliena minevik tundub pöörasem, kui ta seda iial arvanud oleks.

VENNAKSED
(Režissöör Mika Kaurismäki, Soome 2011)
Ivar, Mitja ja Torsti on poolvennad. Erinevate emade pojad kohtuvad esmakordselt isa 70. sünnipäeval. Esile kerkiv minevik paneb seltskonna koomiliselt või suisa hüsteeriliselt käituma. Südames tunnevad vennad, et pole elus tuhkagi saavutanud. Kõikide hädade põhjuseks peavad nad oma lõdva püksikummiga elunautijast isa.


MINU ÕELAPSED ÜKSINDA KODUS
(Režissöör Martin Miehe-Renard, Taani 2012)
Kuni Ema ja isa puhkusel on, jäävad lapsed koju onu Ericu hoolde. Juhtub aga nii, et Jan ja Michael teevad isa sportautoga väikese "kõksu". Autoremondiks on kiiresti raha vaja ning onu Ericu abiga muudetakse kodu hotelliks. Kliente saabub nii Taanist kui Jaapanist. Läbi astuvad ka Ida-Euroopast pärit kahtlased tegelased. Minu õe lastel tuleb mängu panna kogu jõud ja mõistus, et kaitsta pättide eest maja ning tähtsat remondi-raha.

PUKSON ON HÄDAS
(Režissöör Arild Ostin Ommundsen, Norra 2011)
Ükskord saavad ka head asjad otsa ja iga lõpp on millegi uue algus. Väikevend kolib perega linna, Pulkson ja Pisike rõõmustavad oma pesamuna - Mini-Pulksoni üle. Ema ja isa on aga Väikevenna pärast mures. Uues kohas on elatud juba mitu kuud, aga poisil pole ühtegi uut sõpra. Väikevennale ei meeldigi poisid tänavalt, eriti kiusupunn Gunnar. Pealegi on tal ju Pulkson. Lepitaksegi kokku, et uusi sõpru kampa ei võeta. Mitte kunagi! Kuid ühel päeval kaob Pulkson jäljetult.

NAINE LADINA KVARTALIST
(Režissöör Pawel Pawlikowski,
Prantsusmaa, Poola, UK 2011)
Ameerika kirjanik Tom Ricks saabub Pariisi, et oma tütre Chloéga, kes emaga hiljuti Euroopasse kolis, suhteid soojendada. Miski ei lähe nii, nagu plaanitud. Elada tuleb väsinud hotellis, ööelu asendab öövahiamet ning eksnaine ei luba tütrega kohtuda. Tom on kindel, et põhi on saavutatud. Siis kohtub ta müstilise ja sensuaalse Margitiga. Neiu seab aga karmid reeglid – kohtuda võib kaks korda nädalas ja ei mingeid küsimusi. Kummaline suhe võtab peagi ohtliku pöörde...

VAHVA SÕDUR ŠVEJK
(Režissöör Robert Crombie, Rynat Gazizov,
Ukraina 2009)
Eestikeelde dubleeritud "Vahva sõdur Švejk" on täispikk joonisfilm, mille aluseks on Jaroslav Hašeki maailmakuulus romaan. Stiilne ja humoorikas lugu kisub vaataja Esimese Maailmasõja keerisesse, näidates sündmusi tavalise sõduri mätta otsast. Josef Švejk on tavaline prahalane, kes kaupleb kasutatud koertega. „Ametlik idioot“ peab tänu kurjale saatusele ja halastamatu bürokraatia kadalipule viibima hullumajas, istuma vangis, saama kaardimängus maha mängitud ja lõpuks ka sõjaväljal oma keisrit teenima.
Švejki osas Tõnu Aav

JACKPOT
(Režissöör Magnus Martens, Norra 2011)
Filmi tegevus toimub Norra ja Rootsi vahelisel metsikul piirialal, kus elavad Oscar, Thor, Billy ja Tresco - kriminaalse minevikuga õlised sõbrad. Pikad tööpaevad tehiskuusevabrikus on uskumatult nüristavad ja kamraadid otsivad tröösti hasartmängudest. Seni on õnnejumalanna neile ainult paljast tagumikku näidanud, kuni ühel päeval lajatab ligi kahe miljoni Norra krooni suurune peavõit. Summa ei taha mitte kuidagi meeste vahel jaguda ja põhjamaine veri loob korralikult vemmeldama.

ME PEAME RÄÄKIMA KEVINIST
(Režissöör Lynne Ramsay, Suurbritannia 2011)
Koolivägivallast ja raskesti kasvatatavast lapsest rääkiv film on võitnud arvukaid auhindu. Eva (Tilda Swinton) lükkab edasi oma karjääri ja suured plaanid, et sünnitada Kevin. Ema ja poja suhted on pingelised esimestest aastatest alates ja kui Kevin on 15-aastane, teeb ta terve ühiskonna arust midagi andestamatut. Eva leinab koos teistega, kuid kogeb ka vastutustunnet ja süüd. Kas ta on üldse kunagi oma poega armastanud ja kuivõrd on Kevini tegu tema enda süü? Ning kuidas suhtub ühiskond sotsiopaadi emasse?


HAARANG
(Režissöör Gareth Evans, USA, Indonesia 2012)
Jakarta slummide kõige mustemas südames asub turvamaja, mis on maailma juhtivate kõrilõikajate ja gängsterite kindel linn ja varjupaik. Seni on väsinud korrusmaja jäänud ka kõige teravama seadusesilma pilgust puutumata. Kuid nüüd, kõige paksema saladuskatte ja vaikimisvande varjus valmistub elitaarne politseisalk ründama maja ning kukutama selle niiditõmbajat – kurikuulsat narkoparunit. Õnnejumala tahtel rünnakrühm paljastatakse ning võmmid jäävad maja kuuendale korrusele lõksu. Võitlus käib elu ja surma peale, kõik kaardid on laual ning vastaseks on vanakurat ise. Lavastaja Gareth Evans (Merantau) ja võitluskunstide täht Iko Uwais ühendavad jõud, et pakkuda teravat, adrenaliinist pakatavat actionit.

KUNINGLIK ARMULUGU
(Režissöör Nikolaj Arcel, Taani 2012)
Noor kuninganna armub salaja oma hullumeelse kuninga ihuarsti ja vallandab nõnda revolutsiooni, mis muudab kuningriiki igaveseks. Tõsielul põhineva filmi sündmused hargnevad 17. ja 18. sajandi vahetusel, mil Taani ja Norra kuningaks oli skisofreeniale kalduv Christian VI. Haigushoogude süvenedes saavutas üha suurema mõjuvõimu tema raviarst Struensee (Mads Mikkelsen, "Casino Royale''ist" tuntud Bondi põhirivaal), kellesse armubki ülepeakaela kuninganna Caroline Mathilda (Alicia Vikander). See on lugu kirglikust ja keelatud armastusest, mis võib aga tuua suurema vabaduse tervele rahvale.

POTSU TRUMM
(Režissöör Arne Toonen, Holland 2010)
Potsu Trumm on lõbus ja siiras poiss, aga pisut ümarake. Tema muretu elu teeb kannapöörde kui isa Piitsveres uue restorani avab ning kogu pere Maugastest ära peab kolima. Piitsveres ei ela aga ühtegi paksu inimest. Potsu armub linna kõige saledamasse tüdrukusse Kirkesse, kelle südame võitmiseks peab kogu jõu ja kavaluse mängu panema. Samas tuleb tõestada tervele Piitsküla linnale, et tõeline ilu kiirgab inimese seest.

PEARAHAKÜTID
(Režissöör Morten Tyldum, Norra 2011)
Väikest kasvu Roger (Aksel Hennie) on mees, kellel näib kõik olemas olevat - ta on Norra kõige edukam pearahakütt, ta on abielus kauni galeriiomaniku Dianaga ja elab kallis villas. Kuid ots otsaga kokku tulemiseks peab ta pisut liiga palju väärtuslikku kunsti varastama.

VÄIKE NÕID LILLI 2. TEEKOND MANDOLANI
(Režissöör Harald Sicheritz, Saksamaa 2011)
Väikse nõia Lilli seiklused suurel ekraanil jätkuvad! Esimeses filmis sai Lillist supernõid ja koos oma kohmaka sõbra, draakon Hectoriga, päästis ta maailma võimuahne võluri Hieronymuse käest. Aga uued seiklused ootavad: Reis Mandolani!
KUI TÄHTIS ON OSATA KINGAPAELU SIDUDA
(Režissöör Lena Koppel, Rootsi 2011)
Alex on krooniline logard, kelle unistuseks on töötada teatris. Ta ei vaevu võtma mingit vastutust enda ega oma lähedaste eest ning kogu elu näib liikuvat nagu rong, mille juht on tukkuma jäänud. Kui aga Alexi tüdruksõbral kannatus katkeb, leiab mees ennast olukorrast, kus ellujäämiseks tuleb hakata endale ise elatist teenima. Eneselegi üllatusena leiab ta ennast töötamas abilisena vaimse puudega inimestega tegelevas sotsiaalasutuses.

KLITŠKO
(Režissöör Sebastian Dehnhardt, Saksamaa 2011)
Vitali ja Vladimir Klitško - vennad, erakordsed inimesed, spordiikoonid, eeskujud ja kangelased paljude inimeste jaoks terves maailmas. Üle kahe meetri pikad Ukrainlastest noormehed emigreerusid 1996. aastal Saksamaale, et alustada oma karjääri raskekaalupoksijatena ning sellest ajast saadik pole see ala enam endine. Pärast 15 aastat kestnud raevukat ringistaazhi tegid nad ajalugu 2008-ndal aastal, saades esimesteks vendadeks, kes mõlemad samaaegselt hoiavad enda käes maailmameistritiitlit.

KURADISAARE KUNINGAS
(Režissöör Marius Holst, Norra, Prantsuse, Poola, Rootsi 2010)
Oslo lähedal Bastoy saarel tegutses 20. sajandi alguses noortevangla, kus ühiskonnaheidikutest poisid elasid valvurite sadistliku režiimi all. Hariduse andmise asemel sunnitakse 11-18-aastaseid poisse tegema ränka tööd ning neil ei jää muud üle, kui kohaneda oma ebainimliku olukorraga. Kuid siis saabub saarele 17-aastane Erling, keda huvitab vaid sealt põgenemine. Kui kaugele on ta valmis vabaduse nimel minema? Igal juhul üritab ta kinnipeetavate seas vägivaldset vanglamässu korraldada.

KONNANÄGU FREDDY
(Režissöör Peter Dodd, Taani 2011)
Lugu sellest, kuidas Viktor koos oma sõpradega kavaldab üle kõige ootamatumal ja nutikamal moel linna kiusupunni, pakub naeru ja põnevust kogu perele.

HAIGLASELT ÕNNELIK
(Režissöör Anne Sewitsky, Norra 2010)
Komöödia truudusetusest, põdralihast, seksist ja kodujuustust. Kaja jaoks on perekond maailma kõige tähtsam asi. Ta on vaatamata kõigele parandamatu optimist. Ta elab koos mehega, kes seksi vältimiseks kaob nädalaks jahile ning väidab, et naine pole tema jaoks piisavalt erutav. Mis iganes. Elu on selline. Aga kui nende lähedusse kolib “täiuslik paar”, üritab Kaja oma emotsioone vaka all hoida. Vähe sellest, et need edukad, ilusad ja põnevad inimeseda laulavad kooris, on neil ka Etioopiast pärit kasulaps! Uued naabrid avavad Kaja jaoks hoopis uued marjamaad, mille vilju saavad nautida kõik asjaosalised. Jõulud on ukse ees ja kõigile saab selgeks, et miski pole enam endine vaatamata Kaja suurtele pingutustele.

MELANHOOLIA
(Režissöör Lars von Trier,
Taani, Rootsi, Prantsusmaa, Saksamaa 2011)
Kaunis film maailma lõpust. Justine (Kirsten Dunst) ja Michael (Alexander Skarsgård) tähistavad oma abiellumist imekauni ja rikkaliku pulmapeoga Justine'i õe (Charlotte Gainsbourg) ja õemehe luksuslikus häärberis (Kiefer Sutherland). Samal ajal ligineb Maale planeet Melanhoolia.


PULKSON SEOB SÕLME
(Režissöör Martin Lund, Norra 2010)
Ees ootab põnevus ja romantika, Väikevend ja Pulkson tegutsevad. Nii mõnigi asi läheb käest ära, kui emal õnnetus juhtub: Pulkson armub Pisikesse, üliarmsasse kaseoksakesse; Pisike ja Väikevend alustavad küpsiseäri, et kuritegu lahendada; Philipil tekivad kodus uued kohustused; Pulkson õpib lendama ja Väikevend põgeneb kodust. PULKSON SEOB SÕLME on soe ja lõbus võrratu animatsiooniga film elust mängulises, armsas ja põnevas maailmas. Lapsed on elevil ja täiskasvanuid tabab nostalgia.

PULKSON
(Režissöör Asleik Engmark, Norra 2009)
Film "Pulkson" räägib loo Väikevennast, nutikast poisist, kes kolis linnast maale ja pole veel uusi sõpru leidnud. Ühel päeval leiab ta vahva oksa - PULKSONI - ning algab kujutletav, kuid ilus sõprus... Kui Väikevenna ema läheb poodi tööle ja isa on aluspesu müügimehena pidevalt kodus ära, peab Väikevend päevad läbi üks hakkama saama. Koos Pulksoniga avastab ta uut elu, mis täis põnevust ja dramaatikat. Aga kas männioksake saab olla tõeline sõber - ja kas perel jätkub raha, et lagunenud majja edasi elama jääda?
AJARÄNDURID: VIIKINGINÕIA NEEDUS
(Režissöör Mogens Hagedorn, Taani 2008)
Probleemid algavad kui õde - vend Sille ja Valdemar jäävad üksi koju ning Valdemar laenab oma isa autot, kuid teeb sellega avarii. Järgmisel päeval kohtub ta füüsik Benedictiga, kes kavaldab Valdemari testima tema leiutataud ajamasinat. Valdemar leiab end aastas 963, viikingite aegses Taanis, kus ta saab teada tõe Benedicti kohta: füüsik on surematu, kuna oli nõia veetlustele järele andnud. Igavene elu on elu ilma sõprade ja armatuseta ning Benedicti suurim soov on taas elada normaalset elu. Et teenida raha auto remontimiseks, reisivadki Valdemar ja Sille tagasi ajas. Nad peavad leidma risti, mis vabastab füüsiku needusest.
ARMASTUSEMÜÜR
(Režissöör Peter Timm, Saksamaa 2009)
1989. Saksa DV on hääbumas, kuid kardetud Ida-Saksa Salapolitseil on siiski veel aega ja jõudu, et saatuslikult sekkuda noore Ida-Saksa piirivalvuri ja tema Lääne-Saksa sõbratari ellu. Algavad pöörased seiklused ja poliitilised vapustused mõlemal pool müüri.
KOLETISED
(Režissöör Gareth Edwards, UK 2010)
Nad ei ole enam tulnukad. Nad elavad siin... Nüüd on meie kord kohaneda. Kuue aasta eest kukkus Kesk-Ameerikas alla NASA sond, mis oli naasmas Maale, kaasas näidised maavälistest eluvormidest. Varsti hakkasid ilmuma uued eluvormid ning pool Mehhikot seati karantiini alla kui nakkusohtlik tsoon. Tänase päevani püüavad USA ja Mehhiko relvajõud "olendeid" kontrolli all hoida... Lugu algab, kui kõikenäinud ajakirjanik (Scott McNairy) nõustub saatma shokeeritud Ameerika turisti (Whitney Able) läbi nakkustsooni USA piirini.


POLITSEIAUTO PELLE
(Režissöör Rasmus V. Sivertsen, Norra 2009)
Väikest Järvekandi linna tabab võimas torm. Kaabel, mis toidab linnakest elektriga, saab tormis vigastada. Tubli politseiauto Pelle võtab vastutuse enda peale ja tõmbab uue kaabli ümber mägede, et linn saaks taas taas valgust ja soojust. Just siis, kui töö saab tehtud, juhtub Pellega "õnnetus". Ta tagurdab elektrikaablisse ja saab tugeva elektrilöögi. Juhtub väike ime. Pelle ärkab ja temast on saanud elektriauto! Olles laeutud uue energiaga, asub Pelle võitlusesse kahe kahtlase tüübiga - vendade Mägeritega, kes saabuvad väikesesse Norra linna kurjade mõtetega.


JÕULUKS KOJU
(Režissöör Bent Hamer, Norra 2010)
Väikeses Norra linnakeses püüavad erinevad inimesed jõuda Jõuluõhtuks oma koju. Eklektilises loos põimuvad inimelud, milles leidub nii huumorit kui tragöödiat, õrnust ja meeleheidet, andestust ja lootust, sündi ja surma. Filmi sündmused leiavad aset mõne tunni jooksul ühe jõululaupäeva pärastlõunal. Erinevate inimeste lood, mis paiguti lõikuvad, leiavad aset Skogli-nimelises väikelinnas. Erinevas vanuses tegelased leiavad end mitmesugustest olu-kordadest, milles avaldub nii leppimine oma eluga kui ka rängad pettumused. Mõni inimene üritab oma elust aru saada ja sellega midagi ette võtta, mõni aga on lõplikult alistunud. Sügavalt traagilised ja melanhoolsed aspektid segunevad filmis vaimukuse ja üsna kergemeelsete lahendustega.

ELUSALT MAETUD
(Režissöör Rodrigo Cortès, Hispaania 2010)
Veoautojuht ja pereisa Paul Conroy (Ryan Reynolds) ärkab ja avastab õudusega, et ta on maetud vanasse puust kirstu. Tal pole aimugi, kes ta sinna toppis või miks, ning tema ainsaks lootuseks sealt pääseda on mobiiltelefon. Halb levi, tühjenev aku ja hapnikupuudus on ta suurimateks vaenlasteks selles võidujooksus ajaga: Paulil on aega ainult 90 minutit, et päästetud saada.


Pettson, Findus ja mälukaotus
(Režissöör J. Lerdam, A. Sorensen, Rootsi 2009)
Masinasse sattunud liiv ja kohutav õnnetus juhivad vanamees Pettsoni ja tema kassi Finduse vastu uutele seiklustele. Kiviviskemasinaks ümber ehitatud vana ujumismasin põhjustab mälukaotuse ja hea nõu on kallis. Kas Pettsoni mälu aitab parandada jutustus Findusest, kes väiksena kaduma läks? Või lugu varandusejahist, mille vanamees koos kassiga hiljuti ühel pimedal ööl ette võttis? Nende nappide pääsemistega lõppenud seikluste meenutamine näib olevat ainus võimalus, kuidas Pettsoni mälu tagasi tuua.

PAPA
(Režissöör Josef Fares, Rootsi 2010)
Südantsoojendav komöödia armastusest, sõprusest ja meheks olemise kunstist.
Rattapood on tõeliste meeste pärusmaa ning siin töötavad Jõrgen (Torkel Petersson) ning tema alluvad Juan ja Aziz. Aziz (Jan Fares) on elu parimas vormis leskmees, hea välimusega, hea kokk ning hea naistetundja. Temast saab kohe-kohe imearmsa väikese poisi vanaisa – vähemalt nii ta arvab. Selleks puhuks asub Aziz otsima toredat vanaema ning ühtäkki ei suju miski enam plaanipäraselt.
Filmi režissöör Josef Fares on naerutanud publikut komöödiatega "Jalla! Jalla!" ja "Pollarid" (Kopps) ka Eestis, mõlemat vääristas Torkel Peterssoni särav näitlejatöö, mis vürtsitab lugu siingi.
MEHED UJUMISTRIKOODES
(Režissöör Måns Herngren, Rootsi 2009)
Pärast pöörast poissmeestepidu ja piinlikku lüüasaamist saalihokis avastab töötuks jäänud Fredrik, kes on ikka unistanud sportlasekarjäärist, endas armastuse kujundujumise vastu. Peagi seab ta endale sihiks võita koos sõpradega Rootsi ainsa kujundujumismeeskonnana kuldmedal Berliinis toimuval MM-il. Esmalt arvab kogu saalihokimeeskond, et Fredrik on peast põrunud, kuid viimaks õnnestub tal kõik semud nõusse saada. Ainus probleem on see, et ükski meestest pole ujujana suurem asi ja esinemisest pole neil samuti halli aimugi. Ent kuna MM on peagi ukse ees, on Fredrik võidu nimel kõigeks valmis - koguni selleks, et lasta oma teismelisel tütrel mehed tippvormi treenida.
HARGNEVA ARMASTUSE MAJA
(Režissöör Mika Kaurismäki, Soome 2009)
Abielunõustaja Juhani ja ärikoolitaja Paula kavatsevad tsiviliseeritult lahutada ja pärast ühise maja müümist eraldi elama kolida. Aga kui Paula üheöösuhteks teise mehe majja toob, otsustab Juhani kätte maksta ja palkab sutenöörist poolvenna kaasabil ühe prostituudi oma uut kallimat mängima, et Paula majast välja peletada. Kõik seni allasurutud tunded pulbitsevad pinnale ning vallandub armastuse ja vihkamise tulevärk.

VÄIKE NÕID LILLI. DRAAKON JA VÕLURAAMAT
(Režissöör Stefan Ruzowitzky, Saksamaa 2009)
Lugu sellest, kuidas vana nõia jaoks muutub elu tema armsas ja ilusas kodus ohtlikuks ning seiklusterohkeks. Nimelt püüab üks vana ja vastik võlur tungida vana nõia majja ja varastada sealt nõiaraamat. Selle plaani nurjab küll draakon Hektor, aga vana nõid peab leidma endale järglase, kellest saaks nõiaraamatu kaitsja. Nii saabubki draakon paraja mürgli ning nõiaraamatu saatel väikese nõia Lilli majja ...

PÖÖRANE ARMASTUSLUGU
(Režissöör Ole Bornedal, Taani 2007)
Kuidas rääkida tõtt, kui valesti elada tundub õige?
"Pöörane armastuslugu" räägib Jonasest, ontlikust perepeast, kellel on naine ja kaks last. Tema elu pöördub pea peale, kui ta avastab, et võis põhjustada noore Julia autoõnnetuse. Kui Julia pärast õnnetust haiglas amneesiaga ärkab, arvab nii tema ise kui ta perekond, et Jonas on tegelikult Sebastian, Julia uus kallim, keda välismaalt külla oodati. Jonas otsustabki mängida Sebastiani, Julia elu armastust. Lisaks uuele nimele avaneb talle uus elu ja piiritud võimalused, kuid reaalsus ei halasta ja on peagi uksele koputamas...

ANTIKRISTUS
(Režissöör Lars von Trier, Taani, Saksamaa, Prantsusmaa, Rootsi, Itaalia, Poola 2009)
Leinav abielupaar (Charlotte Gainsbourg ja Willem Dafoe) naaseb oma metsasügavuse eraldatuses paiknevasse suvekodusse Eden, lootes ürgse looduse rüpes ravitseda hingehaavu ning saada leevendust purunenud südametele. Paraku võtab loodus võimust ja halb, mida maale sõites loodeti parandada, moondub vapustavaks õuduseks...
KAUNIS BITCH
(Režissöör Lars von Trier, Taani, Saksamaa, Prantsusmaa, Rootsi, Itaalia, Poola 2009)
Bica elab suurlinna laastatud korteris ja teenib elatist noorte taskuvaraste jõugus. Oma osa saagist peidab ta ära, et kindlustada endale ja oma väikevennale tulevikus paremat elu.
Kui Bica varastab kaubamajas ühelt mehelt, märkab seda ta rikas kuid väga hellitatud tütar Milka ja tutvub Bicaga. Kui Milka sõbrad avastavad, millistes tingimustes Bica peab elama, tormavad nad teda aitama ...
VÕITLEJAKS SÜNDINUD
(Režissöör Natasha Arty, Taani 2007)
Aicha (Semra Turan) on keevavereline türgi verd tüdruk, kes elab koos oma perega Kopenhaagenis ning kelle suurimaks kireks on idamaised võitluskunstid. Suur osa vabast ajast kulub Aichal kung fu filmide seltsis, mille staaride liigutusi ta järele teeb. Lisaks sellele treenib ta kohalikes tütarlasteklubis. Kuni ta tema äkilise loomuse pärast sealt välja heidetakse. Treener, kes näeb tüdruku loomulikku annet, soovitab tal minna kohalikku kõrgema taseme klubisse, mille treener (Xian Gao) oskaks Aichal aidata edasi liikuda. Paraku on üks probleem: klubis treenivad poisid ja tüdrukud koos ning see on midagi, millega Aicha konservatiivsed vanemad ealeski ei nõustuks.
LEO
(Režissöör Josef Fares, Rootsi 2007)
Leo tähistab sõprade seltsis oma 30. sünnipäeva. Tagasihoidlik ning igati viks ja viisakas noormees tõstab klaasi ja ütleb toosti helgele tulevikule, olles ümbritsetuna armastavast perest ja paljudest lähedastest sõpradest. Ta on edukas kokk ja tal on kena tüdruksõber, kellega heietatakse juba ka pulmaplaane. Kui aga meeleolukas sünnipäeva pidu lõpeb ning Leo ja ta tüdruk kodu poole kõnnivad, pööratakse ühe põgusa hetkega noormehe elu pahupidi. Järsku juhtub midagi, mis muudab igaveseks tema elu... Midagi, mida tavaliselt ju ei juhtu... Tagajärjed on valusad.
"JÕULULUGU"
(Režissöör Juha Wuolijoki, Soome 2007)
Kas olete kunagi mõelnud kuidas Jõuluvanast Jõuluvana sai? See on seni avaldamata lugu Jõuluvana elust. Hoolimata perekondlikust tragöödiast ja raskest elust, kasvas seal, kaugel Põhjamaal, hingematva maastiku taustal, üks suur ja puhas süda, täis armastust kogu maailma laste vastu. ...
DRAAKONIKÜTID
(Režissöör Steve Shimek, Prantsusmaa, Saksamaa, Luxemburg 2008)
Zoe on väike tüdruk, kellele meeldivad muinasjutud. Ta usub muinasjutumaailma, sest see on põnev ja seiklusrohke.
Zoe onu lord Arnold elab hirmsa draakoni meelevallas, kes iga 30 aasta järel saabub tema valdustesse hirmu ja hävingut külvama. Mitte keegi ei ole siiani suutnud draakonit hävitada. Seetõttu otsustab Zoe aga ise tegutseda ning kangelasi otsima minna, kes tema onu riigis rahu taastaksid. Oma teel kohtub ta Gwizdo ja Lian-Chuga ja olles kindel, et on leidnud suured vägilased, otsustab ta nad draakoni vallutamisega seonduvatesse seiklustesse kaasata ...
ASENDUSÕPETAJA
(Režissöör Ole Bornedal, Taani 2007)
Kuues klass saab endale asendusõpetaja, kes tahab õpilasi treenida rahvusvahelisteks võistlusteks Pariisis. Kuid midagi kahtlast on õhus. Ja mitmed küsimused ka. Miks ta suudab õpilaste mõtteid lugeda? Miks ta nii tige on? Ja kuidas suudab ta veenda kõigi vanemaid, et ta on hea õpetaja, kuigi terve klass teab, et ta tegelikult on tulnukas?!

RAMBO
(Režissöör Sylvester Stallone, USA / Saksamaa 2008)
20 aastat on möödunud ajast, mil John Rambo (Sylvester Stallone) Afganistanis lahinguid lõi. Mees elab Tai põhjaosas, Birma piiri läheduses, teenides elatist mürkmadude püügiga ja teejuhina Salweeni jõel. Ta on oma võitlused võidelnud ning elab rahus ja vaikuses. See muutub, kui tema poole pöörduvad inimõiguslastest misjonärid, kes tahavad viia üle Birma piiri sealsetele hõimudele ravimeid ja toitu. Pärast esialgset äraütlemist viib Rambo nad siiski kohale ...

LUBADUSED IDAST
(Režissöör David Gronenberg, UK, Canada, USA 2007)
Autojuht ja ihukaitsja Nikolai Luzhin (Viggo Mortensen) töötab Londoni kurikuulsaima kuritegeliku perekonna juures, mille patriarh Semjon (Armin Müller-Stahl) varjab oma tegevust ja tõelist palet Vene restorani heasüdamliku omaniku maski taha. Mehe suurimaks mureks on tema kontrollimatu poeg Kirill (Vincent Cassel), kes suhtub Nikolaisse kui vanemasse venda. Kõigi kolme saatust muudab ämmaemand Anna (Naomi Watts), kes töötab ühes Põhja Londoni haiglas...

PIMEDAD KORRUSED / LORDI ÕUDUSFILM
(Režissöör Pete Riski, Soome 2008)
Sarah (Skye Bennett) on autistlik väike tüdruk, kelle isa (Noah Huntley) on mures tema tervise pärast. Kuna tüdruk haiglas mehe arvates piisavat ravi ei saa, tahab isa ta sealt ära viia. Pärast lifti riket kaheksandal korrusel väljudes leiavad nad eest täiesti inimtühja haigla. Siin-seal lebavad moonutatud laibad ning peatselt hakkavad üksikuid ellujäänuid ründama hirmutavad olendid pimeduse maailmast. Korrusehaaval allapoole liikudes saab neile selgeks, et pääsemine võib olla pisikese Sara kätes ...

20 SIGARETTI
(rez.Aleksandr Gornovsky, Venemaa 2007)
Andrei on ühe reklaamagentuuri direktor. Päeval, mil tema abikaasa sünnitab nende esiklapse, teeb ellu talle hulga ebameeldivaid üllatusi. Selle asemel, et sõita sünnitusmajja, on mees sunnitud tormama tööle probleeme lahendama. Sellest hetkest muutub Andrei päev täielikuks õudusunenäoks ...

KOLM KUTTI JA LUMEHELBEKE
(Režissöör Pavel Bardin, Venemaa 2007)
Naistemees Garik, kunstnik Andrew ning keeleteadlane Stepik on kolm uljast ja vaba sõpra. Nad on väga erinevad, kuid alati koos ning valmis üksteist igas olukorras aitama. Sattunud kord kolmekesi rongi, saavad nad tuttavaks Katjaga, kellese Garik kohe kõrvuni ärav armub. Kuid nagu selgub, pole tal mingisuguseid šansse vastuarmastust leida ...

MEHE TÖÖ
(Režissöör Aleksi Salmenperä, Soome 2007)
Töökoha kaotanud pereisa otsustab hakata meesprostituudiks, et oma peret ära toita. Betoonitehasest vallandatud Juha (Tommi Korpela) häbeneb töökoha kaotust ja kuna ta on mures ka oma naise vaimse tervise pärast, otsustab ta oma töötustaatust varjata...

VÄLJAPÄÄS
(Režissöör Peter Lindmark, Rootsi 2006)
Thomas Skepphult (Mads Mikkelsen) on rikas, tal on kaunis abikaasa ja armastav perekond ning kindel maine finantsring-kondades. Ta on harjunud riske kalkuleerima kõiges, olgu tegu perekondliku lauamängu või mitmemiljoniliste tehingute sõlmimisega. Ning alati peab olema olemas ka väljapääs. Kogu senine ilus elu variseb kokku päeval, mil ta äripartner leitakse tapetuna ning mõrvarelval on Thomase sõrmajäljed ...
KORDUS
(rez.Joachim Trier, Norra 2006)
Film sõprusest, hullumeelsusest ja loovusest, armastusest ja kurbusest, suurtest plaanidest ning tihti ebameeldivast lõhest noorusootuste ja reaalsuse vahel ...

RALLIPÕRSA SEIKLUSED
(Režissöör Peter Timm, Saksa 2007)

9-aastane Nickel ja teda üksi kasvatav isa Thomas on seni hästi läbi saanud. Siis aga tassib Nickel kooliekskursioonilt seljakotis koju notsu, kelle nimi on Ruudi. Kodus ootab teda aga veel suurem üllatus: papsil on nüüd uus pruut! Mis veelgi hullem, naine on juba sisse kolinud ja toonud kaasa oma 12-aastase tütre Feli!

VARES 2 Külmunud ingel
(Režissöör Aleksi Mäkelä, Soome 2007)

Pidevas rahahädas vaevlev eradetektiiv Jussi Vares (Juha Veijonen) saab telefonikõne Porist. Helistajaks klassivend Jarkko Tienvieri (Hannu-Pekka Björkman), kes pakub tööd. Vares peab lahendama noore Mirjami Sinervo (Johanna Kokko) surmajuhtumi, et põhiliseks kahtlusaluseks olev Tienvieri saaks tagasi "ausa kasutatud autode kaupmehe maine"…

RÖÖVEL HOTZENPLOTZ
(Režissöör Gernot Roll, Saksa 2005)
Röövel Hotzenplotz peab end uhkusega maailma kõige suuremaks röövliks, kes varastab ära kõik ettejuhtuva. Kuid siis vehib ta sisse ka vanaema kalli kohviveski ning Kasperl ja Seppel vannuvad, et hangivad selle tema käest tagasi ...

JÄINE LINN
(Režissöör Aku Louhimies, Soome 2006)
Filmi peategelaseks on taksojuht Veli-Matti (Janne Virtanen), kelle elu variseb kokku, kui naine ta maha jätab. Üksi jäänud mees mõistetakse süüdi tapmise eest, millest ta purjutamise tõttu midagi ei mäleta. Mehe langemine viinakuradi kätte on lootusetu ja möödapääsmatu ...

TORM
(Režissöör Mårlind / Stein, Rootsi 2005)
Stockholmis elav küüniline ajakirjanikuhakatis DD (Eric Ericson) on noor, populaarne ja teab enda arvates kõike. Kuni tormise õhtuni, mil ta kohtub juhuslikult Lovaga (Eva Röse), keda keegi või miski jälitab. Korraga saab DD teadlikuks võitlusest hea ja kurja vahel, milles tema ise on areeniks. Et sellest eluga välja tulla, peab ta lahendama mõistatuse ...

PAHA MAA
(Režissöör Aku Louhimies, Soome 2005)

8 JUSSI AUHINNA VÕITJA (Soome aasta parim film).
Kui paljud inimesed võivad öelda, et nad tuleksid iseendaga toime ka halvimas võimalikus situatsioonis? Üks mees vallandatakse töölt ja tagajärjena käivitub kurb sündmusteahel, kus pannakse proovile tegelaste võime kohaneda ja halvast mööda vaadata. Kõik on omavahel seotud ja iga väike seik võib tuua endaga kaasa ootamatuid tagajärgi ...

ESIMESE INIMESENA KUUL
(Režissöör Alexej Fedortschenko, Venemaa 2005)
Riigivalve arhiivides tuhnides teeb üks dokumentaalfilmide tegija suurejoonelise avastuse. Ta toob päevavalgele materjalid, mis tõendavad, et venelased maandusid Kuule ammu enne ameeriklasi. Esimene mehitatud rakett leiutati juba 1928. aastal projekteerija-inseneri Fjodor Supruni poolt ning viis aastat pärast tema plaani esitlemist Kremlis, töötab rohkem kui 1,5 miljonit inimest Supruni ülisalajase projekti kallal ...

MATTI - põrgu kuulub kangelastele
(Režissöör Aleksi Mäkela, Soome 2006)

"Elu on inimese parim aeg" - Matti Nykänen. See on tõestisündinud loo põhjal valminud lugu mehest, kes armastas suusahüppeid sedavõrd, et temast sai sel alal maailma parim. Suuskadel lendas ta nagu kotkas, ent Matti eraelu on olnud täis katastroofilisi hädamaandumisi. Kõikjal, kus ta liigub, saadavad teda draama ja katastroofid ...

SOPHIE SCHOLLI VIIMASED PÄEVAD
(Režissöör Marc Rothemund, Saksamaa 2005)
1943. aastal, kui Hitler oli peaaegu terve Euroopa põlvili surunud, tekkis Saksamaal Valge Roosi nimeline vastupanu-liikumine, mis üritas Kolmanda Reichi kukutada ja natside ebainimliku sõjamasina peatada. Rühmituse moodustasid peamiselt noored tudengid ja selle ainus naisliige oli 21-aastane Sophie Scholl (Julia Jentsch), kes ei osanud arvatagi, millise jälje ta ajalukku jätab ...

RANCID
(Režissöör Joakim Ersgård, 2004)
Kunagi paljulubavaks kirjanikuks peetud John Hayson piirdub viimasel ajal vaid tühiste juhuotstega. Isiklik tragöödia on muutnud mehe ümbritseva suhtes täiesti ükskõikseks ning ta vaatab toimuvat otsekui kõrvalt. Kriisi küüsis vaevlev John osaleb klassikokkutulekul, kus kohtub kolme kunagise sõbraga, keda on püüdnud aastate jooksul unustada. Sattudes vastamisi oma elu armastusega, püüab ta kunagisi vigu parandada, et oma elu uuesti rööpasse saada. Saatusel on aga teised plaanid...

EDEVUSE LAAT
(Režissöör Mira Nair, Inglismaa-USA 2004)
Nälgiva inglise kunstniku ja prantslasest tantsijanna tütar Rebecca Sharp (Reese Witherspoon) jääb noores eas orvuks. Tüdruk unistab juba varakult glamuursemast elust, kui ta seisus seda ette näeks. Miss Pinkertoni koolist lahkudes otsustab ta Inglise kõrgkihtides läbi lüüa, vahendeid valimata ...

HEAS SELTSKONNAS
(Režissöör Paul Weitz , USA 2004)
Veteranist reklaamiagent Dan (Dennis Quaid) saab tõelise shoki, kui uus boss Carter (Topher Grace) osutub temast poole nooremaks. Uus shokk ootab kahe teismelise tütre isa kodus, kui selgub, et perre on oodata ka kolmandat last. Sellises olukorras ei saa küll kuidagi töökohast ilma jääda ning tuleb ülemusele igati vastu tulla. Vapustuse elab üle ka Carter, kelle ta naine kõigest 7 kuud kestnud abielu järel maha jätab. Kahe eri põlvkondadest ja täiesti erineva taustaga mehe vahel tekkinud sõprus satub ohtu, kui Carter armub Dani 18-aastasesse tütresse Alexisse (Scarlett Johansson) ...

ÜKS VASTAMATA KÕNE
(Režissöör Takashi Miike, Jaapan 2003)
Yumi mitu sõpra on jõhkralt tapetud. Enne surma said nad telefonile salapärase sõnumi, mis kandis tuleviku kuupäeva. Yumi asub saladust lahendama koos Hiroshiga, kelle õde on samuti tapetud. Kuid peagi heliseb ka Yumi telefon ja ta peab võitlema juba iseenda elu eest ...

LENDAVATE PISTODADE MAJA
(Režissöör Zhang Yimou, Hiina - Hong-Kong 2004)
Hiina. Aasta 859. Kunagi õitsval Tangi dünastial on rasked ajad. Rahutused raputavad riiki ning korrumpeerunud valitsus sõdib mässuliste armeedega. Nende seast suurim on "Lendavate pistodade maja", mille võim uue juhi käe all ainult kasvab. Kaks Feng Tiani maakonna kaptenit Leo (Andy Lau Tak Wah) ja Jin (Takeshi Kaneshiro) peavad püüdma kinni salaorganisatsiooni tabamatu juhi. Selleks päästab vaba sõdalasena esinev Jin vanglast pimeda mässaja Mei (Zhang Ziyi), et see viiks ta mässuliste peidupaika. Plaan toimib, aga pikal teekonnal armuvad Jin ja Mei teineteisesse. Aga kas see on ikka tõeline armastus, kui nende peas on salaplaanid… ja südames saladused? ...

KORSIKA TOIMIK
(Režissöör Alain Berberian, Prantsusmaa 2004)
AVIAATOR – VALGUSES JA VARJUS
(Režissöör Martin Scorsese, USA 2004)
Howard Hughes (rolli eest Kuldgloobusega pärjatud Leonardo DiCaprio) on võtnud sisse kindla koha Ameerika folklooris. 18-aastaselt oma isa kaotanud ja tema varanduse pärinud Hughes oli mees, keda jätkus kõikjale ning kelle lennukad ideed tema lähedastele ja konkurentidele hullumeelsustena tundusid. Ta tegi karjääri Hollywoodi filmiprodutsendina ning tema käevangus võis seltskondlikel koosviibimistel näha filmimaailma säravamaid tähti Jean Harlow'd (Gwen Stefani), Ava Gardnerit (Kate Beckinsale) ja tema kõrval aastaid püsinud Katharine Hepburne'i (Cate Blanchett).
2046
(Režissöör Wong Kar-Wai, Hiina, Prantsusmaa, Saksamaa, Hong Kong 2004)

Ta oli kirjanik. Ta arvas, et kirjutab tulevikust, kuid tegelikult oli see minevik. Tema romaanis sõitis salapärane rong aeg-ajalt aastasse 2046. Kõigil, kes sinna siirdusid, oli üks ja sama eesmärk – taastada oma kadunud mälestusi. Räägiti, et aastal 2046 ei muutu iial midagi. Keegi ei teadnud kindlalt, kas see on tõsi, sest keegi polnud sealt kunagi tagasi tulnud – peale ühe inimese. Tema oli seal ja otsustas tagasi tulla. Tema tahtis muutuda ...
KOHV JA SIGARETID
(Režissöör Jim Jarmusch, USA 2003)
KOHV JA SIGARETID on tegelikult mitte üks film, vaid terve lühifilmide jada. Nende filmide tegelased põhiliselt lihtsalt passivad: joovad kohvi, suitsetavad ja räägivad. Erinevatel teemadel... Näiteks: kofeiinikapslite efekt inimorganismile, Abbot & Costello kui nähtus, Elvis Presley'ga seonduvad konspiratsiooniteooriad, tee inglispärane valmistamine, Nikolai Tesla leiutised ...

HOTELL
(Režissöör Jessica Hausner, Austria-Saksamaa 2004)

NAPOLA
(Režissöör Dennis Gamnsel, Saksamaa 2004)

Saksamaa 1942. Hitleri rezhiim on poliitilise ja militaarse võimu tipul. Berliini töölisklassist pärit 17-aastane Friedrich Weimer on andekas poksija. Talendikale poisile pakutakse võimalust õppida natsistlikus Allensteini eliitkoolis Napola, kus kasvatatakse tulevasi juhte Kolmandale Reichile. Friedrich näeb selles head võimalust vabaneda klassireeglitest ning astubki vastu vanemate tahtmist vanas lossis tegutsevasse kooli. Rangele natsi-distsipliinile allutatud õppeasutuses kogeb ta nii karmi olelusvõitlust kui ka ootamatut kamraadlust ...
MINU VEND ON KOER
(Režissöör Peter Timm, Saksamaa 2004)

Selles pole midagi veidrat, et 10-aastane tüdruk Marietta tahab endale sünnipäevaks väikest koera. Aga selle asemel saab ta mingi tobeda kivi. Kuid selgub, et kivi on eriline: see täidab omaniku kõige suurema soovi. Ühel hommikul kui vanemad on läinud puhkusereisile, ärkab tüdruk üles ning näeb enda suureks üllatuseks toas väikest koera, kes temaga mängida tahab...

HÄRRA SCHULTZE PENSIONIPÕLV
(Režissöör Michael Schorr, Saksamaa 2003)