Koolidele / Levitaja Eestis / Omatoodang / Firmast / Kontakt
ROHUTIRTS JA SIPELGAS
(Režissöör: Dino Krpan; Horvaatia 2023)

Ket on kidramehest rohutirts, kes oma bändiga muretuid putukaid lõbustab. Läheduses elab Antoinette, sipelgapesa printsess, kus muusika on keelatud ning au sees distsipliin ja raske töö.Juhuse tahtel nad kohtuvad ning tekib kiindumus. Sipelgatüdruk üritab rohutirtse saabuva karmi talve eest hoiatada. Kui Antheodor, auahne sipelgas, Antoinette'i röövib, läheb Ket oma sõpradega teda päästma. See on filmiversioon Aisopose ja Jean de la Fontaine'i kuulsast valmist. 

VAALAMAAILM
(Režissöör: Jean-Albert Lièvre; Prantsusmaa 2023)

Üks väänkasvaal on randunud kaugel rannikul. Selle elu päästmiseks peetava võitluse käigus avastame nende erakordsete olendite loo, kes elavad maailma ookeanides. Inspiratsiooni saanud Heathcote Williamsi bestsellerist, viib "Vaalade Maailm" meid avastusretkele vaalade avastamata aladele ja vaevalt tuntud ühiskonda, millel on märkimisväärsed võimed ning uskumatult rikkalikud ja keerulised sotsiaalsed suhted. Film elust kogu selle mitmekesisuses, inimese kohast Maal ning hädavajalikust vajadusest koostöö järele liikide vahel, kes jagavad meie planeeti.


ÜLE LINNA VINSKI
(Režissöör: Juha Wuolijoki; Soome 2021)

10-aastane Vinski saab tuttavaks salapärase apteekriga, kes kingib talle imepulbri, millega on võimalik end nähtamatuks muuta ja läbi seinade kõndida. Vinski kasutab oma uusi võimeid esialgu vaid omavanuste tüssamisek, kuid peatselt peab ta nende abil hoopis oma kodulinna kuritegevuslaine käest päästma. Supervõimed võivad ju toredad olla, aga peatselt ähvardab Vinskit kamp kurjategijaid, kes neid temalt varastada tahavad. Vinski avastab, et päris kangelased on tihtipeale nähtamatud.

KUS ON ANNE FRANK
(Režissöör: Ari Folman, Belgia, Luxemburg, Prantsusmaa, Holland, Iisrael 2021)

Kitty, Anne FrankI kujutletav sõber, kellele Anne pühendas oma päeviku, ärkab imekombel ellu tänapäeva Amsterdamis. Kitty asub Anne Franki otsima. See on seiklusrikka tee algus.
Õppematerjalid leiad siit!


KOOLIAED

Õppefilm koolide esimesele astmele.
Filmi pikkus 60 minutit
Eesti- ja venekeeles

Loe edasi >>


BERTI PÄEVIK
(Režissöör Michael Lindgren, Rootsi 2020)

Bert on 13aastane poiss, kes läheb uues koolis kaheksandasse klassi. Samas klassis käib Leila noorem õde Amira. Leila on 15aastane tüdruk, keda armastab terve kool. Bert samuti. Ta näeb võimalust Amira kaudu Leilaga tutvuda. Kui Bert leiab õdede kodust salajase päeviku, algab pöörane sõit armastuse, emotsioonide, reetmise ja südmevalu karussellil.

VÄIKESE PÕHJAPÕDRA AILO SUUR SEIKLUS
(Režissöör Guillaume Maidatchevsky, Soome, Prantsusmaa 2018)
Film on rännak mööda Lapimaad, mis jutustab nõrgukese ja haavatava põhjapõdravasika Ailo võitlusest ellujäämise nimel metsikus looduses esimesel eluaastal. See, kuidas ta elu ja loodust avastab, on tõeline südamest tulev lugu keset Lapimaa suursugust maastikku.


PINGVIINIDE MARSS 2. KUTSE
(Režissöör Luc Jacquet, Prantsusmaa 2017)
Film jutustab loo noorest pingviinist, kes nagu iga teine enne teda, asub talve saabudes teekonnale tundmatu eesmärgi poole. Tema 45-aastase vanema mälestuste ja silmade läbi mõtiskleme selle maagilise kutse üle ja jälgime detailselt pingviini sel rängal retkel, näeme tema kahtlusi, hirme ja väljakutseid, mis teda igal sammul ees ootavad.