KATAKS. DROSMĪGĀ BELUGA
Stāsts par Kataka – jaunas belugas – pieaugšanu. Lai gan visi pārējie Kataka vienaudži jau ir ieguvuši balto krāsu, viņš pats, lai gan piemērotā vecumā, tomēr vēl ir pelēks. Lai pierādītu, ka ir pieaudzis un izpildītu pēdējo mīļotās vecmāmiņas vēlēšanos, Kataks dodas bīstamā ceļojumā uz ziemeļiem. Pa ceļam viņš sastop nāvējoši bīstamus zemūdens iemītniekus un iegūst pārsteidzošus draugus. Viņš pierāda, ka nav jābūt lielam, lai būtu drosmīgs.

APSOLĪTĀ ZEME
1755. gadā nabadzībā nonākušais kapteinis Ludvigs Kalens nolemj iekarot skarbos, neapdzīvotos Dānijas tīreļus ar šķietami neīstenojamu mērķi – izveidot koloniju karaļa vārdā. Apmaiņā pret to viņš iegūs izmisīgi kāroto augstmaņa titulu. Taču vienīgais teritorijas valdnieks – augstprātīgais un nežēlīgais Frederiks de Šinkels – ir pārliecināts, ka šī zeme pieder viņam. Kad Šinkels uzzina, ka viņa kalpone Anna Barbara un viņas vīrs ir aizbēguši meklēt patvērumu kopā ar Kalenu, spītīgais un privilēģijām apveltītais valdnieks sola atriebties un padzīt kapteini, darot visu, kas ir viņa spēkos. Kalenu tas nebiedē: viņš uzņemas nevienlīdzīgu cīņu, riskējot ne vien ar savu, bet arī ar visu sev apkārt mītošo ģimeņu dzīvībām.
Apsolītā zeme – tas ir aizraujošs stāsts par tīreļa iekarošanu, lepno bezkompromisu vīru un par sievieti, kas kļūst par viņa sabiedroto cīņā pret ļaunumu, nāvi un nolemtību.

VIENKĀRŠI SUPER!
Vienpadsmit gadīgās datorspēļu entuziastes Hedvigas dzīve sagriežas kājām gaisā, kad viņa ir spiesta aizstāt savu tēvu pilsētas supervaroņa amatā daudz agrāk, nekā gaidīts. Taču Hedviga nav supervarone, un izaicinājumi ir daudz nopietnāki, nekā viņas tēvs bija paredzējis. Drīz vien viņš saprot, ka tā vietā jākoncentrējas uz viņa atlētisko brāļa dēlu Adrianu. Nomākta un apmulsusi, Hedviga apciemo savu trako vecmāmiņu. Kolīdz viņa sāk stāstīt par notiekošo, vecmāmiņā parādās dzirksts, un viņa ar aizrautību reaģē uz Hedvigas murmulēšanu. Izveidojas neticama komanda, un drīz vien Hedviga ir gatava piepildīt savas ģimenes mantojumu bez tēva ziņas

MAZAIS ALLANS: CILVĒKS-ANTENA
Mazā Allana vecāki šķiras, un viņam jāpārceļas uz jaunu pilsētu. Viņš izmisīgi meklē jaunus draugus, bet negaidīti kļūst par cilvēku-antenu vecajam, ar NLO apsēstajam kaimiņam. Kad citplanētiešu meitene Britnija, kura prot sazināties telepātiski, nokļūst avārijā, Allans iedraudzējas ar viņu un cenšas palīdzēt nokļūt atpakaļ mājās. Taču viņš nav vienīgais, kurš interesējas par Britniju. Trakais izbāzeņu kolekcionārs dzenas viņai pakaļ, jo grib uzzināt atbildi uz jautājumu, vai kosmosā ir dzīvība un vai viņš var to izbāzt.

NOSTALĢIJA
Pēc daudziem Ēģiptē nodzīvotiem gadiem Feliss Lasko atgriežas Neapolē, lai atkal satiktu savu māti, kuru bērnībā viņam nācās neplānoti atstāt. Savā dzimtajā pilsētā viņš maldās starp māju ārsienu akmeņiem un La Sanitā baznīcu mūriem, kas ir apvīti vārdiem, ko Feliss uzskata par svešvalodu par spīti tam, ka tā ir viņa dzimtā. Šķiet, ka šo vīrieti ir pārņēmusi dīvaina apmātība, un viņa prātā ataust atmiņas no savas senās pagātnes, ko viņš pavadīja kopā ar Oresti – viņa bērnības labāko draugu, ar kuru viņš dala kādu kopīgu noslēpumu. Kad kļūst skaidrs, ka Neapolē viņu gaida tikai sen zudusi dzīve, kuru atgriezt vairs nav iespējams, un ka viņam pēc iespējas ātrāk vajadzētu doties turp, no kurienes ir nācis, viņš tiek ievīts neredzamā nostalģijas spēka tīklos.

PATI SEV PIEGRIEZUSIES
Signe un Tomass ir neveselīgi konkurējošās attiecībās, kas kļūst mežonīgas, kad Tomass pēkšņi izvirzās uz priekšu kā laikmetīgais mākslinieks. Atbildē Signe ķeras pie izmisuša mēģinājuma atgūt savu statusu, radot jaunu personību, kuras mērķis ir piesaistīt uzmanību un simpātijas par jebkādu cenu.

PĒDĒJĀ MONTĀŽA
Filmējot mazbudžeta zombiju filmu, nelielajai filmēšanas grupai pēkšņi uzbrūk īsti zombiji. Sākas izdzīvošanas spēle.

ES ESMU ZLATANS
ES ESMU ZLATANS ir stāsts par pieaugšanu, kurā attēlota Zlatana Ibrahimoviča audzināšana skarbā Zviedrijas ciematā. Balkānu imigrantu ģimenē dzimušajam Zlatanam futbols nozīmēja izlādēšanos sūrā vidē, kur viņa izcilais talants un pašpaļāvība par spīti visām likmēm katapultēja Zlatanu uz starptautiskā futbola virsotnēm, ļaujot viņam spēlēt tādos klubos kā Amsterdamas Ajax, Juventus, Inter, Milan, Barcelona, Paris Saint-Germain un Manchester United.

VĒL PA MĒRIŅAM
(Režisors: Tomass Vinterbergs, Dānija, Nīderlande, Zviedrija, 2020)

KANNU KINOFESTIVĀLA 2020 OFICIĀLĀS PROGRAMMAS FILMA
Vai esat gatavi riskēt, lai uzzinātu, kā kļūt bezrūpīgi laimīgam? Vai pazīstat nepamatota prieka sajūtu? Iespējams, jums trūkst viegla reibuma, lai baudītu un uztvertu dzīvi spilgtāk un pilnestīgāk? Šo strīda karstumā vieglprātīgi izvirzīto teoriju nolēma pārbaudīt mūsu stāsta naivie varoņi. Kāds norvēģu zinātnieks, kas aizvada dienas un naktis skarbajos ziemeļu platuma grādos, itin kā esot apgalvojis, ka jau no piedzimšanas brīža mums izteikti trūkst alkohola asinīs, tāpēc “ciešam no pārlieka aizdomīguma un nespējam uztvert apkārtējās pasaules bagātīgo daudzveidību.”

 

Estinfilm OÜ
Gonsiori 27, Tallinn 10147
www.estinfilm.ee
Tel. +372 5558 3279
e-mail: info@estinfilm.ee